Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 30-12-2021 17:03   Güncelleme : 30-12-2021 17:10

Yeni yılın ilk müjdesi Başkan Şimşek’ten “74 Parseli kalıcı olarak çözdük”

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, Gölbaşı imarının en büyük sorunu olan 74 parsel sorunun tamamen çözüme kavuşturulduğunu söyledi.

Yeni yılın ilk müjdesi Başkan Şimşek’ten “74 Parseli kalıcı olarak çözdük”

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, Gölbaşı imarının en büyük sorunu olan 74 parsel sorunun tamamen çözüme kavuşturulduğunu söyledi.

Vilayetler Evi’nden başlayarak Haymana Yolu Askeri Dinlenme Tesisleri’ne kadar uzanan bölgede yer alan 74 parsel çalışmaları sona erdi.

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, 74 parselle ilgili itirazlarda bulunan kişiler ile uzlaşmaya varılarak, sorunun tamamen ortadan kaldırıldığı müjdesini verdi.

Gölbaşı Belediye Başkanlık makamında gazetecilere açıklamalarda bulunan Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek “ Konumuz Gölbaşı’nın kanayan yarası olan 74 parselle ilgilidir. 74 parsel Gölbaşı’nın kurulduğu alandır ve bu alan yıllardır ilçemizin kalkınmasına, büyümesine ve yapılaşmasına engel olmuştur.   O dönemden bu döneme kadar bütün belediye başkanları bununla mücadele etmiştir. Hepsine de emeklerinden dolayı teşekkür ederim. 2019 seçimlerinde özellikle Karşıyaka ve Gaziosmanpaşa mahallelerinde her gittiğimiz evde bu sorun dile getiriliyordu. Bizde bu konuda özerimize düşen her şeyi yapacağımızı söylemiştik. Belediye başkan yardımcılarımız belediye meclis üyelerimizin ve bürokratlarımızın katkılarıyla74 parselin çözümünü yaptık ve vatandaşlarımızın tamamının tapusunu aldık” dedi.

74 Parselin sorunun geçici olarak değil kalıcı bir şekilde çözüme kavuşturduklarının altını çizen Başkan Şimşek “ 74 parselden dolayı müteahhitlerimiz, esnafımız ve vatandaşlarımız mağdur olmuşlardı. Bu günden itibaren artık inşaat ruhsatlarını ve çaplarını alabilirler. Bu sorunu çözdük. Vatandaşlarımıza ve ilçemize hayırlı uğurlu olsun. Biz bunu geçici olarak çözmedik kalıcı olarak çözdük. Gölbaşı herkesin yaşadığı bir ilçedir. Kimsenin ilçemizin önünü tıkamasına müsaade etmeyeceğiz. Etmedik ”

74 parsel sorunu çözümü sırasında bu alanda üç okul alanı açtıklarını ifade eden Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek “  Bu alanda okul alanlarımız yoktu. Gerekli planları yaparak Gölbaşı’nda ki çocuklarımıza 3 okul yeri çıkarttık. Biz 74 parsel sorunu çözerken geleceğimiz olan çocuklarımızı da düşünerek bu alanda üç tane okul alanı oluşturduk.”

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, 74 parsel çözümünde kolaylık sağlayan tüm hak sahiplerine de teşekkür etti.

Başkan Şimşek son olarak tüm vatandaşlarının yeni yılını kutlayarak, 2022 yılının tüm Türk ve İslam alemine hayırlı olmasını diledi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
201. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA