Advert
Pursaklar
Giriş Tarihi : 20-12-2021 12:56

Yanıltıcı Fiyat Etiketlerine Zabıtadan Ceza

Zabıta Müdürlüğü ekipleri, yanıltıcı fiyat etiketi kullanan pazarcı esnafına ceza keserek tezgâhını kapattı.

Yanıltıcı Fiyat Etiketlerine Zabıtadan Ceza

Zabıta Müdürlüğü ekipleri, yanıltıcı fiyat etiketi kullanan pazarcı esnafına ceza keserek tezgâhını kapattı.

 

Pursaklar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelinde kurulan semt pazarlarında halkın huzur ve güven ortamında alışveriş yapabilmeleri için düzenli olarak yaptıkları denetimler sonucu kural ve yasaklara uymayan pazarcı esnafına çeşitli yaptırımlar uygulamaya devam ediyor.

 

Pursaklar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından, malın getirilmesine İlişkin yönetmelikteki usul ve esaslara aykırı hareket edilmesi, malların etiketlenmesine ilişkin yönetmelikteki usul ve esaslara aykırı hareket edilmesi, 5957 kanunun 14/1a maddesi gereği bir esnafın tezgâhı, etikete yanıltıcı fiyat yazması nedeniyle Pursaklar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından kapatıldı.

 

Bu kapsamda Pazar alanlarındaki sıkı denetimleri yerinde inceleyen Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, esnaflara kurallara uymaları konusunda uyarılarda bulundu.

 

 

‘‘Pazar kurallarımıza uymayan, satıcılara ceza uygulamalarımız tavizsiz devam edecek’’

Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin denetimlerini aralıksız olarak sürdürdüğünü belirten Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin; ‘‘.Esnaflar fiyat etiketlerini mutlaka tüketicinin görebileceği yerde ve doğru fiyat etiketi bulundurması gerekmektedir. Yanıltıcı fiyat etiketi ile hemşehrilerimizin mağdur edilmesine izin vermeyeceğiz Pazar kurallarımıza uymayan, satıcılara ceza uygulamalarımız tavizsiz devam edecek’’ dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
201. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA