Advert
Mamak
Giriş Tarihi : 20-12-2021 12:54

Bin Kişilik Ekip Teyakkuzda

Mamak’ta ilk kar mesaisini gerçekleştiren ekipler, tuzlama ve kar küreme çalışmalarını gerçekleştirerek olası aksaklıkları giderdi.

Bin Kişilik Ekip Teyakkuzda

Yılın ilk karının Başkent’e düşmesiyle birlikte, Mamak Belediyesi oluşturduğu bin kişilik kar ve buzla mücadele ekibi ile çalışmalara başladı. Mamak’ta ilk kar mesaisini gerçekleştiren ekipler, tuzlama ve kar küreme çalışmalarını gerçekleştirerek olası aksaklıkları giderdi. 161 kritik noktada ana arterler ve kaldırımlar başta olmak üzere Mamak'ın her bölgesinde olası kazaları engellemek adına tuzlama ve yol temizleme çalışmaları gerçekleştirdi. Olumsuz hava koşullarına karşı ilçe genelinde tüm önlemlerin alındığını kaydeden Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, “Amacımız Mamaklı vatandaşlarımızın günlük hayatını aksatmadan devam ettirebilmesini sağlamak. Kar yağışının devam etmesi veya artması durumunda ekiplerimiz teyakkuzda olacak.” dedi.

100 araçlık güçlü filomuzla kışa hazırız

Kışın yaşanabilecek sorunların önüne geçebilmek için  20 kar küreme aracı, 3 greyder, 2 loder, 55 kamyon ve kamyonet, 12 kazıyıcı yükleyici kepçe, 8 tuz nakil aracından oluşan kar ve buzla mücadele filomuz ile olası bir yoğun kar yağışına karşı hazır olduklarını ifade eden Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, “2.5 yıldır olduğu gibi 161 kritik noktada 1.000 acil müdahale personeli, 100 araç ve güçlü filomuzla kışın zorlu şartlarına hazırız. Gece gündüz demeden güzel Mamaklıların hizmetindeyiz” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
201. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA