Advert
Pursaklar
Giriş Tarihi : 03-12-2021 17:31   Güncelleme : 03-12-2021 17:37

Pursaklar’da Engelli bireylerin el emekleri sergilendi

3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında Pursaklar Engelliler Sosyal Tesisi üyeleri tarafından kurulan serginin açılışı yapıldı.

Pursaklar’da Engelli bireylerin el emekleri sergilendi

3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında Pursaklar Engelliler Sosyal Tesisi üyeleri tarafından kurulan serginin açılışı yapıldı.

Pursaklar Engelliler Sosyal Tesisi’nde kurulan serginin açılışı, Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin katılımlarıyla yapıldı.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında açılan sergi de yıl boyunca sosyal aktivitelere katılarak mesleki becerilerini geliştiren kursiyerlerin birbirinden güzel el emeği ürünlerini sergilendi.  

Serginin açılışını gerçekleştiren Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin; “2019 yılında göreve gelir gelmez ilk yaptığımız tesis burasıydı. Burada kardeşlerimizin hem yeteneklerini gösterebilecekleri atölyeler hem de velilerin birbirini tanıyarak sosyallıklarını artıracakları bir ortam oluşturduk. Engelli olarak yaşamak çok kolay değil birçok alanda eksik kalmaları söz konusudur. Bizler kamu yönetimi, devlet ve duyarlı insanlar olarak mümkün olduğu kadar bu engelleri kaldıracak çalışmalar yapmalıyız. Bugünde çok mutlu bir şekilde söylüyorum belediye başkanı olur olmaz yaptığımız tesisin ürünlerini hep birlikte görüyoruz. Demek ki doğru bir iş yapmışız. Üyelik sistemi ile çalışan bu tesisimizi yüzlerce kardeşimiz kullanıyor. Burada hayat, sevgi, merhamet ve dostluk var” dedi.

Pursaklar Engelliler Sosyal Tesisi üyeleri ile birlikte serginin kurdele kesimini gerçekleştiren Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, sergiyi gezerek, öğrencilerden bilgi aldı.

Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, daha sonra öğrencilerin gününü kutlayarak 3 Aralık Dünya Engelliler Günü için pasta kesti.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
201. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA