Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 01-12-2021 17:32   Güncelleme : 01-12-2021 17:52

Meslek liseli öğrenciler mesleklerini tanıdılar

Ankara Ticaret Odası 30. Meslek Komitesi ile Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Gölbaşı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin katılımıyla ‘Meslek Tanıtım Gezisi’ düzenlendi.

Meslek liseli öğrenciler mesleklerini tanıdılar

Ankara Ticaret Odası 30. Meslek Komitesi ile Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Gölbaşı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin katılımıyla ‘Meslek Tanıtım Gezisi’ düzenlendi.

Meslek Tanıtım Gezisi ile öğrenciler Gölbaşı Sanayi Sitesi, Doğal Taş ve Mermer Atölyeleri İle Hazır Beton İmalatı yapan fabrikaları gezerek, meslekler hakkında bilgi aldı.

ATO Doğaltaş, Mermer ve Hazır Beton İmalatçıları Komitesi tarafından düzenlenen “Meslek Tanıtım Gezisi ’ne”  İlçe Milli Eğitim Müdürü Salih Namal, Ankara Ticaret Odası (ATO) Meclis Üyesi Ali İhsan Güçlü, Gölbaşı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ümmet Kaya, okul öğretmenleri ve öğrencileri katıldı.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Ankara Ticaret Odası (ATO) Meclis Üyesi ve Doğaltaş, Mermer ve Hazır Beton İmalatçıları Komite Başkanı Ali İhsan Güçlü, katılımcılara teşekkür ederek şunları söyledi.

“ATO 30. Komite olarak sosyal sorumluluğumuzu yerine getirmek üzere meslek lisesi öğrencilerimize yönelik üretim alanlarımızı tanıtan geziler düzenliyoruz. Sektörümüzün üretim yaptığı tesisleri meslek liseli öğrencilerimize gezdirerek iş ve üretim ortamlarını tanıtmaya gayret ediyoruz. Gezilerimizde ki amacımız firma sahiplerinin tecrübelerini ve iş ahlaklarını gelecek nesillere aktarma adına gençlere örnek olmalarına vesile olmaktı”

Güçlü açıklamaları şöyle devam etti;

“ Ülkelerin gücü ekonomik güçleriyle belirleniyor. Bu tarih boyunca da böyleydi. Bizde ülkemizde ki genç nüfusumuza, devletimize ve kurumlarımıza olan güvenimiz tamdır. İnşallah planlarla ülkemizde ki üretimi daha kaliteli hale getirerek, daha fazla üreterek ihracatı artırmak ve ekonomik gücümüzü artırmak adına çalışmalıyız”

Gölbaşı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ümmet Kaya ise “Bugün Gölbaşı’mıza has olan andezit taşının işlendiği fabrikaları gezme fırsatımız oldu. Aynı zamanda bu iş sektöründe çalışan insanların tecrübelerini bu gençlerle buluşturmayı amaç ettik. Gençlerimizden beklentimiz oralarda çalışan insanların ideallerini kendilerine rehber edinmeleri ve iş hayatına ona göre hazırlanmalarıdır. Gençlerimiz kendilerini zamanın şartlarına göre donatarak iyi bir ahlak sahibi olan işini ciddiye alan işini seven prensipli birer iş olmalarını hedef ediniyoruz” dedi.

ATO Doğaltaş, Mermer ve Hazır Beton İmalatçıları Komitesi tarafından düzenlenen Meslek Tanıtım Gezisi yemek programı ile sona erdi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
201. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA