Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 01-12-2021 17:15

Bakan Kurum'dan Gölbaşı'na müjde

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Gölbaşı Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi'nde düzenlenen AK Parti Gölbaşı İlçe Danışma Toplantısı'na katıldı.

Bakan Kurum'dan Gölbaşı'na müjde

AK Parti Gölbaşı İlçe Danışma Toplantısı'nda Gölbaşılılara müjdeler veren Bakan Kurum "Vatandaşlarımızın yerleşim alanında sosyal konut talebi var. Biz de Gerder Mahallesi'nde 2 milyon 300 bin metrekarelik alanda çalışmalarımızı tamamladık. 2 bin konutluk bir projeyi başlattık ve ilk etapta yapacağımız 500 konutun projelerini ocakta hazırlayacağız, hızlı şekilde ihaleye çıkacağız. Bu projeler istiyoruz ki zemin artı 23 katı geçmesin, yatay mimariye uygun, özümüzü, kültürümüzü yansıtacak projeler olsun ve içinde her türlü sosyal donatısıyla, yeşil alanlarıyla inşallah bu projeleri de inşa edeceğiz ve 2023'e kadar kardeşlerimizi, hemşehrilerimizi yeni yuvalarına kavuşturacağız." dedi.

 Kurum, Büyük Gölbaşı Meydan Projesi'nin ilk etabının da 2022'de başlayacağını aktararak,

 "İLBAK Genel Müdürlüğümüz eliyle 50 milyon lira finansman desteğini ilçemize veriyoruz ve bu projenin ilk etabını başlatıyoruz. 5 milyon lira yatırım bedelli, şehir merkezinde Gölbaşı'nın iki yakasını bağlayan şehir merkezimizdeki binaların cephelerinin iyileştirileceği bir sokak sağlıklaştırma, güzelleştirme projesi yapacağız." İfadelerini kullandı.

Toplantıya, AK Parti Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan, AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, Gölbaşı Belediyesi AK Parti Grup Başkan Vekili Fatih Yaşlıoğlu, AK Parti Gölbaşı Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Teceren, AK Parti Gölbaşı Kadın Kolları Başkanı Gülden Koç ve AK Parti Gölbaşı İlçe Başkanı Selim Akceylan da katıldı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
201. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA