Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 24-11-2021 14:21   Güncelleme : 24-11-2021 14:50

Hüseyin Çakmak'tan Öğretmenler Günü mesajı

CHP Gölbaşı ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Çakmak, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Hüseyin Çakmak'tan Öğretmenler Günü mesajı

CHP Gölbaşı ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Çakmak, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

CHP Gölbaşı Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Çakmak, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle paylaştığı mesajda, “Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aydınlanmacı eğitim anlayışını benimseyen, ülkemizin çağdaş geleceği için çocuklarımızı ve gençlerimizi büyük bir emek ve gayretle yetiştiren öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.” ifadelerini kullandı.

CHP Gölbaşı Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Çakmak,, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Çakmak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Türkiye’nin aydınlık geleceğinin mimarı değerli öğretmenlerimizin bir toplumun gelişmesinde ne kadar önemli olduğu Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün “Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden yoksun bir millet, henüz millet adını almak kabiliyetini kazanmamıştır. Öğretmenler! Yeni nesil sizin eseriniz olacaktır” sözüyle açıkça görülmektedir. Türkiye’nin aydınlık geleceğinin mimarı, Cumhuriyet için fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller yetiştirmek için çalışan değerli öğretmenlerimiz, karşı karşıya kaldıkları sorunlar nedeniyle Öğretmenler Günü’nü buruk bir şekilde kutlamakta, 24 Kasım’da sadece hatırlanmak değil, sorunlarına çözüm bulunmasını istemektedir.  Geleceğimizi yetiştiren öğretmenlerin hak ettikleri değeri görmesi gerekir. Cumhuriyet’in temellerinin birlikte atıldığı öğretmenler, yeniden toplumsal gelişmenin öncüsü olmalıdır. Demokratik bir toplumun ve bilgi ekonomisinin de temeli böylelikle atılacaktır. Bu nedenle öğretmenlik mesleğinin yeniden toplumun en saygın mesleklerinden biri haline getirilmesi konusunda tüm gayretler sarf edilmelidir. Eğitim sistemindeki bunca soruna ve yaşadıkları zorluklara karşın evlatlarımızı yetiştirmek için Anadolu’nun dört bir yanında heyecanla görev yapan bütün öğretmenlerimize minnettarız. Başta, Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi saygı, sevgi ve minnetle anıyor; Atatürk ilke ve devrimleri ışığında, büyük bir gayret ve özveriyle, zorluklara göğüs gererek, yılmadan, usanmadan, kararlılıkla ülkemizi, muasır medeniyetler seviyesine çıkartmak için gecesini gündüzüne katan değerli öğretmenlerimizin bu en güzel gününü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
201. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA