Advert
Pursaklar
Giriş Tarihi : 11-11-2021 15:35

Başkan Ertuğrul Çetin "Milli Ağaçlandırma Günü’nde fidan dikti

Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, “11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü” kapsamında Yuva Mahallesi’nde oluşturulan alana fidan dikti.

Başkan Ertuğrul Çetin

“11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü” kapsamında Türkiye’nin 81 ilinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen “Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes” kampanyasıyla yüzbinlerce fidan toprakla buluşturuldu.

Pursaklar Belediyesi’de 2019’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde başlatılan, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın koordinasyonunda yürütülen fidan dikim seferberliğine destek verdi. Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Yuva Mahallesinde oluşturulan alandaki fidan dikim etkinliğine katıldı.

Etkinlik kapsamında Yuva Mahallesinde Bin 111 tane fidan dikimi gerçekleşti.

fidan dikim etkinliğinde bir açıklama yapan Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, “Cumhurbaşkanımızın himayesinde başlatılan ve bugün tüm türkiye’de gerçekleşen ağaç dikim kampanyası var. Kampanyaya her yıl dahil oluyorduk. Ama  bugün çok daha özel bir gün çünkü Kasım ayının 11. Günü bizde bu kapsamda  ilçe genelinde 1111 tane fidan dikimi gerçekleştirdik. Bu etkinliğide Nezaket Okulu öğrencilerimizle birlikte büyükşehir yasası ile mahalle statüsü kazanan ama aslında köy hayatı yaşanan Yuva Mahallemizde gerçekleştirdik.ağaç dikim etkinliklerimiz yılllarca hiç bitmeden devam edecektir” dedi.  

“11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü” kapsamında Yuva Mahallesi’nde çeşitli çalışmalarda gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Ertuğrul Çetin “Yuva Mahallemizde , meydan,cami çevresi,köy çeşmesi,park alanı ve yeşil alan düzenlemeside gerçekleştirdik” dedi.

Fidan dikim törenine  Kaymakam Mehmet Yıldız, kurum amirleri, öğretmenler,  öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
201. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA