Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 04-06-2020 17:06   Güncelleme : 04-06-2020 18:04

Bala’lılar yıllardı bu anı bekliyordu

Bala’da evlere doğalgaz taşıyacak boruların döşeneceği alana ilk kazma vuruldu.

Bala’lılar yıllardı bu anı bekliyordu

Bala’da evlere doğalgaz taşıyacak boruların döşeneceği alana ilk kazma vuruldu.

Bala Belediyesi Başkentgaz ve BOTAŞ öncülüğünde başlatılan Bala’ya doğalgaz yatırım projesi için temel atma töreni düzenledi.

Törene Bala Belediye Başkanı Ahmet Buran ve Bala Kaymakamı Yusuf Turhan, siyasi parti ilçe başkanları, sivil toplum kuruluşları ve birim müdürleri katıldı.

Bala Belediye Başkanı Ahmet Buran’ın seçim vaatleri arasında yer alan Bala’ya doğalgaz bağlanması için ilk kazmayı Bala Belediye Başkanı Ahmet Buran ve Bala Kaymakamı Yusuf Turhan attı.

Çalışmaların 4 ay içinde tamamlanarak Bala’ya doğalgaz verilmesi hedefleniyor.

Başkan Ahmet  Buran’nın  seçim sürecinde söz verdiği Bala’ya doğalgaz gelmesi  vaadini bir yıl içinde  yerine getirdi.

Bala’da bir ilki gerçekleştiren Bala Belediye Başkanı Ahmet Buran, Bala’lı hemşehrilerine  söz verdiği vaatleri  tek tek yerine getireceklerini de belirtti.

Doğal gazın Bala’ya gelmesi ile birlikte Bala’nın ekonomik ve sosyal yapıdan gelişeceğini belirten Bala Belediye Başkanı Ahmet Buran, Amaçlarının Bala halkının gönlünde taht kurmak olduğunu söyledi.

HEMŞEHERİLERİMİZ YILLARDIR BU ANI BEKLİYORLARDI

Bala’lıların doğal gazı yıllardır beklediğini belirten Buran, Burada başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’a, Genel Merkezimize, İl Başkanlığımıza ve Başkentgaz’a, emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Verdiğimiz sözü yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Pandemi sürecinin ardından bunun temelini atmak ayrı bir mutluluk veriyor. Bala’mıza hayırlı uğurlu olsun. İnşallah verdiğimiz sözleri birer birer AK Parti olarak gönül belediyeciliği yaparak yerine getiririz” dedi.

VATANDAŞLARIMIZ KIŞIN DOĞAL GAZ KULLANACAK

Bala’nın önümüzdeki kıştan itibaren doğalgaz kullanmaya başlayacağını ifade eden Bala Belediye Başkanı Ahmet Buran “Temelini bugün attık. Yetkililerle görüşüyoruz. Merkezi iki ay içinde bitiriyoruz. Hattın çekilmesi de 4 ayı bulur. İnşallah 11 ayda Bala’ya doğalgaz verilmeye başlanacak. Bir aksilik olmazsa bu kış vatandaşlarımız doğalgaza kavuşmuş olacak. Zaten Başkentgaz bir büro açacak ve abonelik işlemleri bir hafta içinde başlayacak ve vatandaşlarımız gelip müracaatlarını yapacaklar” ifadelerini kullandı.

BALA’YA SOSYAL VE EKONOMİK KATKI VERECEK

Doğalgazın Bala’da sosyal ve ekonomik birçok etkisinin olacağını vurgulayan Başkan Ahmet Buran “Bizim yaşlı nüfusumuz var ve kışın soba yakma derdinden Ankara’ya veya Gölbaşı’na gidiyorlardı. Böylece bu hemşehrilerimizin hepsi Bala’da kalacak. Bir de göç vardı, göç kesinlikle duracak, Ankara’da oturan memurlarımız esnafımız ve çalışanlarımız gidip geliyorlardı, onlar için de iyi olacak. 200 konut daha Bala’mıza yapılacak. 137 konut yapılmıştı. Yeni yapılacak olan 200 konut da milletin Bala’ya gelmesi konusunda çok etkili olacaktır. Bu da buradaki esnafımıza çok büyük bir katkı sağlayacaktır” şeklinde konuştu.

Törende konuşan Kaymakam Yusuf Turhan ise , ilçenin yıllarca hasretle beklediği bir çalışmanın başladığını belirterek, "Doğal gazın Bala'ya verilmesiyle hem ekonomik hem de sosyal olarak Bala'nın çehresinin değişeceğine inanıyorum." dedi.

Konuşmaların ardından kurban kesildi ve dualar edildi. Ardından ilk çalışma başladı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
184. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA