Advert
Kültür-Sanat
Giriş Tarihi : 05-11-2018 11:38   Güncelleme : 05-11-2018 11:38

Veliler ve çocukları aynı sınavda ter döktü

Veliler ve çocukları aynı sınavda ter döktü

Veliler ve çocukları aynı sınavda ter döktü

Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde Darüşşifa Okulları'nda, ortaokul öğrencilerine kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için başlatılan "Ailece Okuyoruz’" projesi kapsamında kitap okuyan veliler ve çocukları, aynı sıralarda girdikleri sınavda başarılı olmaya çalıştı.

Okul yönetimi tarafından belirlenen Miyase Sertbarut’un, Çöp Plaza ve Ünsüz Youtuberın Günlüğü isimli kitaplarını okuyan veliler ve öğrenciler, girdikleri sınavda başarılı olmak için tek döktü.

Öğrenciler ve velileri sınav sonunda ise kitabın yazarı ile tanıştı. İmza günü ve söyleşisine katılan öğrenci ve veliler yazar Miyase Sertbarut’a sorular sorarak kitaplarını imzalattırdılar.

Proje sorumlusu ve okulun öğretmenlerinden Hatice Bilici Şahin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, projenin amacının öğrenci ve velilere birlikte kitap okuma alışkanlığı kazandırmak olduğunu söyledi.

Proje kapsamında veliler ve öğrencilere okumaları için kitap verdiklerini belirten Hatice Bilici Şahin “Kurumumuzda gerçekleştirilen bu etkinlikte her ay bir kitap okunuyor. Kitabı hem ailelerimiz hem de öğrencilerimiz okuyor ve sınava tabi tutuluyorlar. Sınav sonucunda birinci, ikinci ve üçüncüyü seçiyoruz. Hem öğrenci hem de veli aynı sınava girdiklerinden farklı bir heyecan yaşıyorlar. Sınavın sonunda da okudukları kitabın yazarı ile söyleşiye katılarak tanışma fırsatı buluyorlar” dedi.

Kitapları okunan yazar Miyase Sertbarut farklı bir heyecan içerisinde olduğunu belirterek “Çocuk ve anne babanın birbirini daha iyi anlayabilmesi için çok güzel bir uygulama oldu. İyi edebiyatın yaşı yoktur. İyi kitap yazarsanız herkes okur” dedi.

Darüşşifa Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Osman Karaaslan da programa katılan yazar Miyase Sertbarut’a teşekkür etti.

Annesi ile sınava katılan okul öğrencilerinden Adahan Kurnaz, annesi ile ilk defa bir sınava katıldığını belirterek heyecanını dile getirdi. Annesi Ayşe Kurnaz ise “Proje çok hoşumuza gitti birlikte kitap okurken çok eğlendik. Zaten kitap okumayı seviyordum. Ama bu daha iyi oldu. Sınav sonucuna bakacağız. İkimiz de çok heyecanlıyız” dedi.

Velilerden Serdar Tekin ise “Çocuklarımızla birlikte sınav heyecanı yaşadık. Okula teşekkür ediyorum. Çocuklarımızı kitap okumaya teşvik etmek amacıyla hem örnek olmak hem de destek olmak için güzel bir proje olmuş” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
204. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA