Advert
Sağlık
Giriş Tarihi : 03-11-2017 13:23   Güncelleme : 03-11-2017 13:23

Darüşşifa’da toplu kan bağışı

Darüşşifa Koleji velileri ve öğretmenleri Kızılay’a toplu olarak kan bağışında bulundu.

Darüşşifa’da toplu kan bağışı

Gölbaşı’nda Darüşşifa Koleji velileri ve öğretmenleri toplu olarak Kızılay’a kan bağışında bulundu. Darüşşifa Koleji anaokulu öğrencilerinin de bulunduğu toplu kan bağışında kan vermenin önemine dikkat çekildi.

Darüşşifa Koleji Anaokulu Müdürü Gizem Ceylan “Darüşşifa Eğitim Kurumları olarak bir sosyal sorumluluk projesi başlatmak istedik. Tüm halkımızı kan bağışı yapmaya yönlendirmek istiyoruz çünkü kan bağışı oranı oldukça düştü. Çocuklarımız da ufak bir sergi hazırladılar kan bağışının önemini anlatmak için. İnşallah katılım çok büyük oranda olacak.” diye konuştu.

Tüm velileri kan bağışına davet eden Darüşşifa Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Osman Karaaslan ise “Kan vermek hayattır sloganıyla yola çıktık. Ülkemizde maalesef kan verme oranı düşük. Bizler de buna vurgu yapmak ve çocuklarımızı bilinçlendirmek için bugün yapacağımız kan bağışlarıyla binlerce insana hayat vermek istiyoruz.” dedi.

Ardından Darüşşifa Koleji öğretmenleri ve yönetim kurulu üyeleri kan bağışında bulundu. Öğrenciler ise kan vermenin önemini anlatan resimlerini sergilediler.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
177. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA