MHP Grup Başkanı Ali İhsan Güçlü “Siyasetçiler kamu vicdanının sesi olmalıdır”
Advert

MHP Grup Başkanı Ali İhsan Güçlü “Siyasetçiler kamu vicdanının sesi olmalıdır”

MHP Grup Başkanı Ali İhsan Güçlü “Siyasetçiler kamu vicdanının sesi olmalıdır”

Gündem - 2018-07-11 12:01:30

Gölbaşı Belediye Meclisi Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanı Ali İhsan Güçlü “yerel yönetimlerde görev yapan siyasetçilerin en önemli görevi ‘kamusal adaleti’ muhafaza ederek ‘kamusal vicdanı’ rahatlatmaktır” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanı Ali İhsan Güçlü, sosyal adaletin üzerine önemle vurgu yaptığı yazılı açıklamasında şunları ifade etti:

“Toplum yaşamının huzur ve güven içinde sürdürülebilirliği “sosyal adaletin” tesis edilmesi ile mümkündür. Adaletin özünde ise toplumsal ilişkiler ağının, ahlaki bir standarta dayandırılması yatmaktadır. Zira adalet sadece toplum yaşamında bir durum değil aynı zamanda insanların davranış düzeyini de belirleyen bir değerler bütünüdür. Böyle bir anlayışla temellendirilen  adaleti tesis etmekten kurumsal olarak sorumlu olan yapıların en başında  siyaset kurumu gelir. Siyaset kurumunun baş aktörleri ise siyasetçilerdir. Yapılan seçimlerle vatandaşlardan onların hakkını temsil etmek ve korumak üzere yetki alan siyasetçilerin artık “kamusal vicdanın” sesi olmak gibi sosyal bir sorumluluğu vardır. Bu noktada yerel yönetimlerde görev yapan siyasetçilerin üzerine önemli görevler düşmektedir. Zira yerel yönetimlerin işleyişi aşamasında adaletsizliklerin ortaya çıkaracağı gerilimler, toplumsal ilişkiler ağında çok ciddi çatışmalara sebebiyet verecek potansiyele sahiptir. Bu açıdan yerel yönetimlerin işleyişinde adaletsizliklerle ilişkilendirilen koşulları engellemekle birinci derecede sorumlu olanlar, yerel yönetimin öznesi olan siyasetçilerdir. Tam tersi yani adaletsiz ilişkiler ağının nesnesi konumuna düşmek ise bir siyasetçi için en olumsuz pozisyondur. Bu nedenle her sorumlu siyasetçinin bu hakikatleri dikkate alarak hareket etmesi gerekmektedir. Yapılan işlerde kaldırılan ellerin ve altına imza atılan metinlerin doğuracağı sosyal faturayı hesap ederek hareket etmenin vicdani bir sorumluluk olduğu unutulmamalıdır” dedi.

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi gaziantep sex shop sex shop gaiantep gaziantep sex shop sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop antalya sex shop