Balcı’nın yıl sonu mesajı
Advert

Balcı’nın yıl sonu mesajı

Balcı’nın yıl sonu mesajı

Gündem - 2018-06-08 13:28:27

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayrettin Balcı’nın 2017- 2018 eğitim öğretim yılı yılsonu karne mesajı ekte sunulmuştur.

İlçemizde 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı 08 Haziran 2018 Cuma günü itibariyle okul öncesi 2994, İlkokul 9495, Ortaokul 10919, Ortaöğretim 10010; toplam 33.418 öğrencimizin karnelerini almasıyla sona erecektir.

Geleceğimizin Teminatı Sevgili Öğrencilerimiz,

Bütün bir yılın yorgunluğunu verimli bir tatil ile değerlendirmek en büyük hakkınızdır. Ancak unutmayınız ki dinlenmek sadece boşa vakit geçirmek demek değildir. Tatil programınıza arkadaşlarınızla bir araya gelip ortak aktiviteler yapmayı, hobilerinize daha çok zaman ayırmayı da eklemelisiniz. Tatille birlikte, eksik olduğunuz konular hakkında öğretmenlerinizden yönlendirme istemelisiniz. 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı sonu itibari ile bir üst kademedeki eğitim kurumlarına devam edecek öğrencilerimize başarılar diliyorum.

Kıymetli Anne ve Babalar,

Her anne ve baba, çocuğunun iyi bir eğitim alarak toplumun saygın, başarılı ve yararlı bir ferdi olması için büyük çabalar harcayarak ve her türlü özveride bulunarak tüm imkânlarını seferber etmektedir. Çocuklarımızın bir yılın yorgunluğunu ve stresini üzerinizden atmaları için sosyal, kültürel etkinliklere ve sportif aktivitelere katılarak eğlenerek dinlenmelerini sağlamalıyız. Hoşlandığı, başarılı olabileceğine inandığı, yetenekli ve ilgili olduğu tiyatro, sinema, resim, müzik vb. sanatsal alanlarda bir hobi edinmesi, sosyalleşmesi ve özgüveninin gelişmesi açısından önemlidir. Öğrenciler için tatil yalnızca dinlenmek ve eğlenmek değil, aynı zamanda iyi vakit geçirirken bir yandan da çeşitli kitaplar okuyarak bir yıl boyunca öğretilen bilgilerin pekiştirilmesi ve eksik bilgilerin tamamlanmasını sağlamaktır. Unutmayalım ki hiçbir karne çocuklarımızdan daha değerli değildir.

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım,

Yetişen neslimizde en büyük pay ve başarı size aittir. Bir yıl boyunca çocuklarımızın eğitimine önemli katkılar sağladınız. Teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin hiçbir yenilik veya gelişme eğitimdeki yerinizi alamayacaktır. Sorumluluk bilinci ve büyük özveriyle gerçekleştirdiğiniz çalışmalar nedeniyle sizlere ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

 

Bu düşüncelerle okullarda öğrencilerimizi emanet ettiğimiz tüm yönetici ve öğretmenlerimize, eğitimde en büyük yardımcılarımız arasında yer alan okul aile birliği yönetici ve üyelerine, kıymetli velilerimize teşekkür ediyor, çocuklarımızın tatilini sağlık, mutluluk ve huzur içinde geçirmelerini diliyorum.

 

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER