Hizmet budur

Hizmet budur

Gölbaşı Belediyesi tarafından doğuştan bedensel engelli olan Dilek Demirci’nin oturduğu evine rahat gidebilmesi için engelli rampası yapıldı.

Sağlık - 2016-08-31 23:30:08

 

Gölbaşı’nda yaşayan, evin tek çocuğu 13 yaşındaki Dilek Demirci, oturdukları apartman dairesinin girişine Gölbaşı Belediyesi tarafından yaptırılan tırmanma rampası sayesinde tekerlekli sandalyesi ile evine girip çıkabilme olanağına kavuştu.

4 katlı apartman dairesinin 1’inci katında oturan Demirci ailesinin engelli rampası isteği, Gölbaşı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından 3 günlük çalışma sonucu yapıldı. Dilek Demirci, hayatını kolaylaştırmak için yaptırılan yaklaşık 7 metre uzunluğundaki rampa sayesinde artık evine kolaylıkla girip çıkabildiği için çok mutlu olduğunu söyledi.

Demirci, "Gölbaşı Belediyesi'ne teşekkür ederim. Evime girip çıkmam çok zor oluyordu. Evimde rampa olmadığından çok kötü oluyordu, çamurdan dolayı evime çıkamıyordum. Özellikle kışın çok zorluk çekiyordum. Şimdi engelli rampası sayesinde işim çok kolaylaştı. Bu yüzden çok mutluyum. Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay'a da çok teşekkür ediyorum" dedi.

Dilek Demirci'nin annesi Mesude Demirci ise kızını merdivenlerden çıkartırken çok zorluk çektiklerini belirtirken, "Bu yüzden Gölbaşı Belediyesi'ne başvurdum. Belediyemiz de sağ olsun geldiler, buraya engelli rampası yaptılar. Çocuğum artık güzel bir şekilde evine girip çıkabiliyor" dedi.

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER