Advert
Ali İhsan GÜÇLÜ
Ali İhsan GÜÇLÜ
Giriş Tarihi : 17-03-2021 14:20

İstiklâl Marşı Milli Mutabakattır

Mart ayı Türk tarihi açısından son derece önemli hadiselerle doludur. Milli Şairimiz  Merhum Mehmet Akif Ersoy Ankara’mızın manevi mihmandarlarından Tacettin Sultan'ın Dergâhının yanındaki misafirhanede moral, motivasyon ve güç kaynağımız İstiklâl Marşımızı kaleme almıştır. O günkü ruh haliyle bir millete ayakta kalma ve varoluş reçetesi sunmuştur.

Altını çizdiği hususlar kıyamete kadarda milletimize yol gösterecektir. Zira İstiklal Marşı o dönem için moral ve motivasyon kaynağı olduğu kadar günümüzde de bize yol gösteren ve görevlerimizi hatırlatan bir manifestodur.

Her daim hakkın ve hakikatin peşinde olmamızı , ümitsizliğe düşmemeyi ve çalışıp ilerlemeyi öğütler. Bizler de verilen mesajı iyi okumalı ve gereğini yapma yolunda koşmalıyız. Aksi halde hem bugüne hem de yarına dair neyimiz varsa kaybedebiliriz.

Bu coğrafyada yaşamanın bedeli kanla, canla, yoklukla ve mücadeleyle ödenmiştir. Ödenen bu bedeli unutmak,  Allah (cc) muhafaza, ödenmesi gereken başka yeni bedeller getirebilir. Sorumluluğumuzu ve bilincimizi sürekli açık tutmak zorundayız.

Bu vesile ile Mart ayında yıl dönümlerini idrak ettiğimiz İstiklal Marşı'nın kabulünü kutlarken aynı zamanda Düvel-i Muazzama'yı yenilgiye uğratarak "Çanakkale Destanını" yazan kahraman vatan evlatlarını da rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Ruhları şad, mekanları cennet olsun.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
194. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA