Advert
Ali İhsan GÜÇLÜ
Ali İhsan GÜÇLÜ
Giriş Tarihi : 16-11-2020 15:19
Güncelleme : 16-11-2020 15:20

Yerel Mimari ve Doğal taşlarımız Öncelenmelidir...

İnşaat sektörü ülkemizdeki lokomotif sektörlerden biridir. Ekonomideki daralma ve sektördeki durgunluk beraberinde ki 250 ye yakın sektörü de etkilemektedir. Hem merkezi idare hem de yerel yönetimler bütün sektörlerin canlanması ve genel ekonominin gelişmesi adına olumlu adımlar atmalıdır. Bu süreçte tasarruf ve imkânların verimli kullanılması son derece önemlidir.

Ankara'mızın yerel değerleri, mimari tarz ve yerel yapı malzemelerinin kullanımı teşvik ve desteklenmelidir. Valiliğimiz, Büyükşehir Belediyemiz, Kaymakamlıklarımız ve İlçe Belediyelerimizin öncülüğünde özel sektöründe katkısı ve meslek örgütlerinin rehberliğinde Doğal taşlarımızın kullanımı artırılmalıdır. Yapı ömrü, yalıtım özelliği, ülke mimarimizin tüm özelliklerini taşıması, renk ve maden çeşitliliği, dünyaca tescillenmiş uygulama tecrübesi v.b. özellikler ülkemizin avantajlarıdır.

Bu bağlamda Belediyelerimizin son aylarda verdiği proje desteğini ve harç muafiyetlerini olumlu buluyoruz. Ümit ediyoruz ki, Ankara mimarisinin gelecek nesillere taşınması adına ve kalıcı eserler ortaya konulması noktasında önemli bir adım olmuştur. Başta Ankara Taşı olmak üzere milli servetimiz olan 600 renk çeşidi ve yüzlerle ifade edilen doğal taşlarımızın ticari değeri artar. İthal malzeme girişi azalır.

Pandemi süreciyle insanlar doğal olana yönelmiştir. İmarlı müstakil parsellerinde ahşabın, doğal taşın ve sanatın buluştuğu " TAŞ EVLERE "  bir yönelim olmuştur. Sektör temsilcileri olarak doğru malzeme, yerel mimari önceliği, nitelikli işçilik ve ekonomik olma hususlarında tüm taraflara rehberlik yapıyoruz.

Bu vesileyle bir çağrı yapıyoruz:

Doğal taşlarımızla yapılan, başkent mimarimize uygun, nitelik ve kalitenin buluştuğu, yeni deprem yönetmeliğine ve tekniğine uygun " TAŞ EVLERİ "  tercih edelim. Büyüklük olarak 90 metrekare, 120 metrekare ve 160 metrekare olan evlerimizde proje ve destek kapsamına alınsın. ATO Doğaltaş, mermer ve hazır beton komitesi olarak ve paydaşımız olan diğer odalarımız, meslek örgütlerimiz ve kooperatiflerimiz gerekli her türlü desteğe ve katkıya hazırız.

 Sağlıklı yapılarda, sağlıklı ve huzurlu günler dilerim.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
194. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA