Advert
Ali İhsan GÜÇLÜ
Ali İhsan GÜÇLÜ
Giriş Tarihi : 21-05-2020 11:17

Çalışan ve Üreten Nesil

19 Mayıs 1919 küllerinden yeniden dirilen bir milletin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin miladıdır. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları uzun yıllardır savaşlarla yorulmuş ve emperyalistlerle olan mücadelesinde vatanını ve özgürlüğünü kaybetme noktasına gelmiş Türk Milletinin bağımsızlık meşalesini Samsun'da yakmıştır. Milletin azmi ve kararlılığı kurtuluşunun itici gücü olmuştur. Daha sonra yapılan  Amasya , Erzurum, Sivas Kongreleriyle de mücadelenin yol , esas ve yöntemleri belirlenmiştir. Asırlar boyu şanlı zaferlere ve başarılara imza atmış,  gittiği her yere ADALET ve huzur götürmüş ecdadımız yedi düvele karşı tarih yazmıştır. Yoğu yoğa ekleyerek imanı ve itikadı sayesinde "Değmesin Mabedemin Göğsüne  Namahrem Eli" demiştir.

İzmir’de en son düşmanı da denize dökmüştür.

        Bugün bizlere ve her Türk Gencine düşen görev; ecdadının mirasına ve mücadelesine sahip çıkıp İstiklâlini ve İstikbalini sonsuza dek müdafa ve muhafaza etmektir. Nüfusumuzun yaklaşık yüzde 40 gibi yüksek bir oranı gençtir. Maleyaniye dalmadan tertipli, düzenli, donanımlı ve ahlâki değerlere haiz bir gençlik ülkemize  ve insanlığa hizmet edecektir. Gençlerimize olan inancımızı muhafaza ediyor ve onları canı gönülden seviyoruz.

           Ay yıldızlı Al bayrağın altında Ezanlarımızı dinleyip helâlin peşinde alın teri akıtıp aziz milletimize ve insanlık alemine faydalı iş  ve eylemlere öncülük yapacağız.

        Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere bütün şehit ve şühedayı rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Rabbülalemin tüm şehitlerimizin makamını âli eylesin.

      İçinde bin aydan daha hayırlı Kadir Gecesininde yer aldığı sabrın,  muhakemenin, paylaşmanın ve mağfiretin buluştuğu Ramazan ayımız mübarek olsun. Kardeşliğimizin ve birliğimizin sembolü Ramazan Bayramımızı en kalbi duygularla kutluyorum. Sağlık ve esenlik dileklerimle...

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
194. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA