Advert
Ali İhsan GÜÇLÜ
Ali İhsan GÜÇLÜ
Giriş Tarihi : 11-05-2020 13:32

TASARRUF VE MİLLİ ÜRETİM

ATO Meclis Üyesi Ali İhsan GÜÇLÜ yazılı bir basın açıklaması yaptı. Yaptığı açıklamada yeni dönem yeni normallerimize yönelik görüşlerini paylaşan GÜÇLÜ açıklamasında;

       Salgın süreci her alanda bir takım değişiklikleri ve yenilikleri ortaya çıkarmıştır. Yeni dönemde ve özellikle normalleşme süreç başlangıcında bireylerin , firmaların , kurum ve kuruluşların , yerel yönetimlerin ve merkezi yönetim unsurlarının üzerlerine düşen sorumluluklar vardır. Ekonomimizin ayakta durması ve ticari işleyişin devamı hem ülke insanımızın hem de gönül coğrafyamızdaki kardeşlerimizin yegane temennisidir.

       Döviz ve altın fiyatlarındaki oynamalar ekonomik sahada paniğe yol açmamalıdır. Covit 19 süreci göstermiştir ki ; yerli ve milli üretimiyle kendi kendisine yetebilen , sosyal ve sağlık altyapısını sağlam temellere oturtmuş devletler fazla sarsılmadan yeni sisteme entegre olacaklar. Tabi ki bu arada küresel emperyalist güçler ve onların her türlü taşeronu olan argümanlar ve figürler modifiye olup kendi vazifelerini yapacaklardır. Yine bu süreç gösterdi ki bir devleti zayıf düşürmenin yolu yerli ve milli üretimi sekteye uğratmaktan geçiyor. O yüzden başta şahsımız , hane halkımız , firmalarımız , kamu kurumları ve özellikle yerel yönetimler harcama kalemlerini ve yatırımlarını tekrar gözden geçirmelidir.

    Bireysel tasarruflar artırılmalı ve üretime yönelik faaliyetlere yönlendirilmelidir. Şirket birliktelikleri ve kooperatifleşme teşvik edilip yaygınlaştırılmalıdır. Mesleki Eğitim ve Meslek Liseleri sahada daha aktif hale getirilmelidir. Birbiriyle entegre planlamalar mikro ve makro düzeyde hazırlanmalıdır. Firmalarımızın mali yükü azaltılmalıdır. Yerel yönetimler ve ilgili bakanlıklar empati içinde üretime ve yatırıma destek vermelidir.

       Özellikle Tarımsal ve Hayvansal üretim faaliyet ve süreçleri gözden geçirilmelidir. Her türlü üretim özendirilmeli, insanımız cesaretlendirilmelidir.

      Ezcümle hem kendimizin hem de ülkemizin her kuruşunun değerini bilip israf ve istismara fırsat vermeyelim. Birbirimizin , imkân ve kaynaklarımızın değerini bilelim. Anadolu tabiriyle "Muhannete muhtaç olmadan yaşamanın yolu kanaat , TASARRUF   ve çalışmak ..."

     Bol bereketli  kazançlar temennisiyle...

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
194. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA