Advert
Samimiyet ve Siyaset
Soner Aksakal

Samimiyet ve Siyaset

 

Gölbaşı’nda Cumhur İttifakı adayı açıklandı. MHP Adayı Ramazan Şimşek. İyi Parti CHP görüşmeleri sürüyor. Gölbaşı İyi Parti’de, adayı da belli gibi. Ama gözler hep Selim Akceylan ve Ersin Pehlivan’da. Neler yapıyorlar. Mesleğimiz gereği yakinen takip ettiğimiz için biz biliyoruz. Sizinle de paylaşalım. İki ilçe başkanı da, Cumhur ittifakı adayı Ramazan Şimşek’in sonuna kadar arkasında. Daha da önemlisi bu süreçte yan yana, omuz omuza yürüyorlar. İki ilçe başkanı da birbirine saygı ve sevgiyle hitap ediyorlar. Her biri diğer ilçe başkanının güzel yönlerinden bahsederek konuşmaya başlıyor. Çalışmaya gelince Selim Akceylan SKM’ sini koordine ederken, Ankara’da Özhaseki, Gölbaşı’nda Ramazan Şimşek ve ülkede Cumhur İttifakı kapsamında görevini sürdürüyor. Aynı zamanda meclis üyesi aday adaylarıyla da görüşmelerini başlattı. Bunun yanı sıra teşkilat toplantıları, Cumhur İttifakı Başkan Adayı Ramazan Şimşek toplantıları ve bir dizi ziyaretlerini sürdürüyor. Yani öyle az çalışıyor, çok alanda değil sözleri yalan.

Ersin Pehlivan’a gelince. Liderine bağlılığından ve ülkücülüğünden asla ödün vermeyecek yapısıyla, boyuyla posuyla alanda tüm kalıbını ortaya koyarak şuana kadar herhangi bir yorgunluk belirtisi göstermeden her yere yetişmeye çalışıyor. Cumhur İttifakı Adayı Ramazan Şimşek’in olduğu her ortamda yer alırken yine Akceylan gibi meclis üyesi aday adaylarıyla da ilgili artı bir mesai harcadığı gözler önünde sergileniyor. Benim değinmek istediğim konu arada bir siyasete girmeye aday adayı olan, bir boy göstereyim, bir iki çevre edineyim, fazla para harcamadan şu süreci atlatayım, bir arkadaşa bakıp çıkıcam modundaki insanlarla da uğraşıyor.

-Yahu kardeşim bunlarda insan.

Her dakika her yerde olamazlar. Her zaman aynı modda kalamazlar. Eleştirirken veya bir yargıda bulunurken biraz empati yapmak lazım. Yok gerektiği gibi çalışılmıyor, yok şurada hata yapıldı, yok buruda şöyle demek kolay. Gel taşın altına elini koy diyince benim hastam var, ailesel sorunlarım var, işler bozuk ekonomik kriz var, var da var. Particiliğe gelince burnundan kıl aldırmayan tipler, alana inince aman aday açıklansın ondan sonra, aman aday adayı olayım ondan sonra, aman adaylığım kesinleşsin ondan sonra, ben aday oldum zaten seçilirime kadar bu iş. Çalışmaya gönlünüz yok, konuşmaya gelince lafınız çok. Bir laf var ya “Gölge etme, başka ihsan istemem” o moddasınız vesselam. Çalışacaksanız çıkar alanda boy gösterirsiniz, çalışmayacaksanız boş laflarla milleti meşgul etmeyin. Siyasi hava yokmuş. Sizin havanızdan siyaset yapılamıyor ki. Burada kimse yanlış anlamasın sadece samimiyetsiz siyasetçilerden dem vurmaya çalıştım. Sadece cumhur ittifakı değil, diğer parti ve ittifak içinde bu geçerli. Samimi siyasetçiler lazım, vizyonel siyasetçiler lazım ve vizyonel bir yapı lazım. Gerçekten Gölbaşı’nı seviyorsak, kimin nereli, kimin neci olduğundan çok liyakatine, dürüstlüğüne, çalışkanlığına, vizyonelliğine bakıp ona göre hareket etmemiz gerekir. Bu vesile ile ne diyoruz. “Allah çalışana verir”. Sevmediklerime sesleniyorum, “Ne olur siz çay için, çalışmayın.” ayak oyunlarınızla da sürece müdahale etmenize ilahi adalet zaten izin vermez.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Seçimini Yaptı
Ankara Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı