Advert
Günah Çıkarma
Soner Aksakal

Günah Çıkarma

Bu ara kopuyoruz. Adaylar adaylar adaylar.. Beş yıl yan gel yat, son altı ay ben de varım de. Yani aynı rol aynı perde. Değişmeyen kısır döngüye yine girdik. Zamanında demiştim ki hasat vakti bitti, hesap vakti yaklaşıyor. Şimdi hesap vakti.

İnsan haklı çıktığı için üzülür mü? Vallahi üzülüyorum. Düne kadar ben konuşurken geveze diyenler, sus ekmeğine bak diyenler, eleştirilerimi ağır bulanlar bugün köklüyor. Eyyyy “gardaşlar”! Dün susanlar bugün kükrüyor, aslan parçalarım benim. Bunlar dürüstlük abidesi. Heykelinizi dikeceğim sizin, heykelinizi! Millet görsün sizi. Her dönem yaşayın siz, muzaffer olun, muvaffak olun. Bu yaşananların tek suçlusu “Fatih gardaşım” benim. Yemezler canım, hepimiz suçluyuz. Birlerini on yapmak için birime on katıp Duruay’a taşıyanlar bugün onlarını bir sayıyorlar. Sayın gardaşım, sayın. Yapılan her işte parmağı olanlar günah keçisi olarak Fatih ağabeylerini gösteriyorlar. Dün aklını kiraya verenler, fitne fesat üzerinden nemalananlar, yaptıkları her işe kılıf uyduranlar, kendi işleri dışında her işi yapanlar bugün din değiştirmiş günah çıkarıyor. Günah çıkarmayın! Bu işlerin tek suçlusu var, bu eleştirilerin tek muhatabı var; o da sizsiniz, bu yazıyı okuyanlar. Arkadaş ayağına, menfaat uğruna oy veren, çıkarları uğruna susan küçükçülerdir. Aynaya bakmaktan aciz, insanlar arasındaki çatışmadan beslenen parazitlerdir. Başkanı sarmalamış, gerçek dostlarından uzaklaştırmış asalaklardır suçlu. Fatih Duruay’ı en çok eleştiren gazeteci olarak soruyorum: Öküz öldü ortaklık bozuldu mu?

Ey gardaşlar! Dün yediğiniz hurmalar bugün bir yerinizi tırmalar. Öyle bilmiş bilmiş ahkam kesmekle olmuyor bu işler. Adam satmayı iyi bilirsiniz, daha doğrusu siz satmanın her türlüsünü iyi bilirsiniz. Her şeyi satabilirsiniz. Ama insan onuru, gururu için yaşamalı. Benim kişilerle işim yok, zihniyetleriyle işim var. Bugüne kadar yolunda a.ş. olup bugün çıkıp da göz boyamayın. Ben doğru bildiğimi her zaman söylerim. Kaybım yok benim. Gerçek dostlar zor zamanda belli olur. Bu arada sevgili Fatih Duruay, ben senin dostun değilim. Düşmanın da hiç olmadım. Sen başkansın, ben gazeteciyim.

Şimdi herkesin gerçek yüzü ortaya çıkıyor. Düşman olarak gösterilenlerin adam olduğunu anladığında iş işten geçmiş olmaz umarım. Fotoğrafından rahatsız olduğun adamların bile ne kadar etik olduğunu bu Gölbaşı anlar umarım. Ve tekrar ediyorum. Biz Müslümanız. Günah çıkarmayın! Tövbe edin tövbe. Her başkana her seçim döneminde aynı şeyleri yapmayın. Yazıktır, günahtır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Seçimini Yaptı
Ankara Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı