Advert
Yolun Sonu Görünüyor
Soner Aksakal

Yolun Sonu Görünüyor

Yolun Sonu Görünüyor

Adamlıktan nasibini alamamış ademoğlu, yaptığı bütün işleri eline yüzüne bulaştırmış, en ufak eleştiriye tahammülü olmayan vizyonsuz herif çıkmış ayar veriyor. Hemen aklınıza aynı kişi gelmesin, Trump’tan bahsediyorum. Bu ara milliyiz, yerli mallarımızı es geçiyoruz. Onların da zamanı gelecek. Şu an milli mücadeleyi yaşıyoruz.

Ülkemi, milletimi her zaman sevmişimdir. Türkleri aşağılamaya çalışan, doğal özelliklerini bir eksiklik gibi gören, her şeyi Avrupa’yla kıyaslayan, kendi medeniyet beşiğinde sallanmayı akıl edemeyen ahmaklara inat ülkemi, milletimi seviyor, gurur duyuyorum. Sosyal medya hesabımdan da paylaştım. Zor milletiz, zoru severiz. Yeter ki mücadele edeceğimiz, değerlerimize saldıran bir düşman oluşsun. Her türlü üstesinden geliriz. Zorlu bir sürecin içerisinde bulunsak da değer yargılarımız ve birbirimize bağlılığımızla çok yakında eksi günlerimize kavuşacağımıza ve hatta daha iyi olacağımıza eminim. Ancak yaşananlardan ders çıkarmak da insanın “tecrübe” adını verdiği kelimeyle hayat buluyor.

Yıllardır severek yaptığım mesleğimde de birçok tecrübe edindim. Kendini ilah zanneden siyasilerden tut, dürüstlük abidesi olduğunu zanneden belediye başkanlarına, cebindeki 3 kuruşla herkesi satın alabileceğini zanneden uşaklarla, hayatında bir tane makale dahi okumamış kendini bilim adamı zanneden kara cahillere, ben herkesin iyiliğini isterim deyip cebini dolduranlara, ülke batıyor dahi olsa bundan ne çıkar sağlarım diyen fırsatçılara, her dönemin adamı olabilecek kadar profesyonel adamcıklara rastladım.

Kimseye söylemeden yetim başı okşayanını da gördüm, sahipleneni, zora düşenin gece gündüz yanında olanı da gördüm. Sistemin adamı olmamak için direnip hayatını ortaya koyanı, aç kalanı da gördüm. Kısacası sizin kadar ben de birçok insan ve kişilik gördüm. Yalnız bir şeyi anlayamadım. Sizin istediğiniz gibi olmayanları, sizin çarkınıza ayak uyduramayanları nasıl bu kadar dışlayabiliyorsunuz, nasıl kin güdüyorsunuz anlamlandıramadım.

Hayatta her insanın kriterleri vardır. Kimisi çıkarları için canını ortaya koyar kimi ise canı çıksa kriterlerinden vazgeçmez. Artık bu saatten sonra birilerinin anlamasını beklemiyorum. Çünkü kriterlerimiz uyuşmuyor. Özellikle son 4 yıldır bu kriterler uğruna ekibimle birlikte ciddi sıkıntılar yaşadım ama vazgeçmeyeceğim! Çünkü ben böyle mutluyum, ekibim de böyle mutlu. Ya da öyle söylüyorlar. Haksızlığa dur diyeceğiz, kimsenin halka yaptıklarını yanına bırakmayacağız. Elimizin, dilimizin, gücümüzün yettiğince.. Sadece kişilerle uğraşmaktan başka hiçbir vizyonu olmayanların, kendine kul arayanların adamı olmadık, kulu olmayacağız. Onlara kullarıyla mutluluklar. Bizim de Allah huzurunda hesaplaşmayı umut etmekten başka yapacak hiçbir şeyimiz yok. Güce tabi olmuş kişilere şunu söylüyorum. Güç dediğiniz dönemliktir. Güce tabi olan beslemelerin adamlıkları da o dönemle sınırlıdır. Her dönemin adamı olanları saymıyorum. Benden kişi ismi istemeyin. Benim kişilerle işim yok, karakter ve fikirlerle işim var.

Başta da dediğim gibi adamlık dersi vermeye kalkışan ademoğulları, önce adam olun. İkiyüzlülük yapıp kimseyi ikiyüzlülükle suçlamayın. Tutturduğunuz yolun legal olduğuna inancınız sizi kahredecek. Bu millet, bu devlet her şeyi görür, bilir. Sadece hesap zamanı gelince hesap sorar. Benden size tavsiye hesap gününün yaklaştığını bilin. Yanlışlarınızdan vazgeçin, hırslarınızdan vazgeçin. Birbirimizi sevelim. Ütç günlük dünyayı yüz yüze baktığımız insanlara zehir etmeyelim.

Kurban Bayramınız Mübarek Olsun.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Seçimini Yaptı
Ankara Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı