Advert
Haklısın Adolf
Soner Aksakal

Haklısın Adolf

Gözlerinizi kapayın, ayaklarınızı uzatın. Şimdi hep beraber çocukluğa gidiyoruz. Ama bu sefer kendi çocukluğumuza değil. Farklı coğrafyalarda farklı milletlerden, farklı yokluk ve varlıklarla yaşayan çocukların çocukluğuna gidelim. Gözleriniz hala kapalı mı? O zaman şükredin. Çünkü gözlerinizi kapatacak kadar rahat bir ortamda yaşıyoruz. Nerede kalmıştık; çocukluk diyorum, mesela Afrika’da veya sadece bir fotoğrafına tanık olduğumuz Filistin’de.. Sonrasında Amerika’yı, İngiltere’yi, Hollanda’yı ve Fransa’yı düşünebilirsiniz. Afrika’da çocuk olmak, oyuncağı geçin bir lokma ekmeği bulabilmek için hayaller kurmak. Geçelim Filistin’e. Gözünüzün önünde annenizi, babanızı katleden Yahudilerin o zalim tavrına şahit olmak. Belki de ağlamaya bile cesaret edememektir Filistin’de çocuk olmak. O coğrafyada çocuklar tatil planı yapamaz herhalde. Tatilde girecekleri bir deniz hayal etmektense bir damla suya şükretmektir orada çocuk olmak. Büyüyünce ne olacaksın sorusu sorulmaz. Birkaç gün daha aç kalmaya dayanabilir misin diye sorulur çocuklara. Orda bayrak sevdalısı çocuklar daha fazladır bence. Çünkü o bayrağın altında yaşam savaşı vermektir çocuk olmak.

Şimdi Amerika’ya gidelim mesela Hollanda’ya, İngiltere’ye, Fransa’ya, Paris’e.. Orada çocuk olalım. Hangi müziklerden hoşlanırsın, eğitimin nasıl olacak, cinsel tercihin nedir? Uçmuş lan bunlar. Gelecekte hangi ülkeyi sömürmeyi hedeflersin. Yani bir orada çocuk olmak, bir burada çocuk olmak var.

Gözleriniz hala kapalı değil mi?

Filistin’de, Orta Doğudaki çocukluğa gözleriniz kapalı, ama hayaller ülkesi ABD’ye fal taşı gibi açıksınız mübarek. Televizyonda 3 saniye görürüz Filistinli çocukları gözlerimizi kaparız. Ama 20 yıl boyunca başka ülkelerin hayallerini anlatırız çocuklarımıza fal taşı gibi açılan gözlerimizle. Şimdi açabiliriz gözlerimizi. Filistinli çocuklar yok. Etrafına zarar veren bilmem ne çocukları yok çünkü burası Türkiye.

Burada Anadolu çocukları var. Çok şükür.

Açlıkla terbiye edilmeyen, savaş şartlarında yetişmeyen, gözünü hırs bürümüş, sömürgecilik aşılanmayan, mazlumların umudu olmaya gönül vermiş Anadolu çocukları var. Hayatta her yaşanan bir imtihan ve derstir, dünyaya bakıp halimize şükür edelim. Güçlenip mazlum halklara umut olalım ve bu şeref yoksunu, kanı bozuk, şımarık, İsrail itlerine ders verecek bir millet olalım.

Burası Türkiye, her rengiyle, her unsuruyla, kötüsü ve iyisiyle cennet Türkiye. Birlik ve beraberliğimiz daim olsun. Ötekileştirmeler, aşağılamalar, lanetler, bölünmeler milletimizden uzak olsun. Bu vesile ile gözyaşı ve kana bürünmüş olsa da dünya, hoş gelen Ramazan tüm İslam alemine ve milletimize hayırlar getirsin.

“Bir gün gelecek öldürmediğim her Yahudi için bana küfür edeceksiniz.” Adolf Hitler

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Seçimini Yaptı
Ankara Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı