Advert
Kolaycılar Kolay Avlanır
Soner Aksakal

Kolaycılar Kolay Avlanır

Hayatı idame ettirebilmek için azami şeylere ihtiyaç duyar insan. Bir çay içmek olsun bir yemek yemek.. Kısaca hayatı devam ettirmek için paraya ihtiyacı vardır. Bu ihtiyacı karşılayabilmek adına da çalışmak zorundadır. Her insan çalışır, yaşayabilmek için. Ve emeğinin karşılığını almayı amaçlar. Becerisine, ilgi alanına göre farklı işlerle hayatı yaşar. Son nefesini verene kadar.. Çalışanlar buna alın teri, el emeği der. Ama kendisini üstün zekalı zannedenler ne alın teri ne el emeği bilirler. Hep daha çok isterler ve hep kısa yolu denerler. Bu kafadakiler kolay para, kolay güç peşinde koşarlar. Ne alın teri bilirler ne el emeği.. Kısa yolsan zengin olmanın, kısa yoldan güç sahibi olmanın arayışı içinde yaşarlar. Uğraşıp didinerek hayatına devam edenleri keriz görürler. İşte bu arayış, ava giderken avlananların hikayesini yazdırır.

Yakın zamanda tanık olduğumuz Çiftlik Bank mevzusu da bunun kısa bir özetidir. Kısa yoldan, birden zengin olma hayaline düşenler neleri var neleri yok bu uyanıklıklarına heba etmişlerdir. Onlar zekiler, diğer insanlar gibi çalışıp yavaş yavaş kazanmayı değil, bir anda zengin olmayı hak ediyorlar. Sonra ava giderken avlanıyorlar. Hayatın her alanında işler böyle yürür aslında. Emek vermeden hızla yükselmeye çalışanlar da aynı kaderi paylaşıyor. İki takla üç iftira ile bir makama gelenler aynı şekilde gideceklerini de bilmeliler. Bunu yaşadıklarında mağdur olmuyorlar yani. Bir de şöyle bakalım, Çiftlik Bank mağduru olanlar, sistem yürüseydi, mağrur olmayacaklar mıydı? Veya birilerinin sırtına basarak yükselenler ayakları kaydığında ben buraya alın terimle geldim deme hakkına sahip olacaklar mı? Bu yüzden şunu söylüyorum, kolaycılar, kolay yoldan güç ve para sahibi olmaya çalışanlar kolay avlanırlar.

Ağı ağır çıkacaksın bu merdivenlerden, emek vereceksin, hak edeceksin, yanılmayacaksın. Düşeceksin, kalkacaksın ama mağdur olmayacaksın. Ve bu vesileyle de kolay kolay avlanmayacaksın. Yıllardır dişimizle tırnağımızla yayın hayatımıza devam ederken kolay yoldan para kazanmayı değil, dik durarak adam diye anılmayı tercih etmiş bir ekip olmanın, bir aile olmanın ve paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Herkese tavsiye ederiz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Seçimini Yaptı
Ankara Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı