Advert
Gulu Gulu Dansı
Soner Aksakal

Gulu Gulu Dansı

Christmas, jingle bells, Noel Baba, çamcık, hindi, tombala, milli piyango, geyik, kızak, hediye, dansöz, gulu gulu dansı, hayvanseverler, çevreciler, feministler.. Çok mutluyum. Yeni bir yıla gireceğiz, içimiz neşe dolu, huzur dolu, barış doluyuz. Umutluyuz, gururluyuz, hevesliyiz, hırslıyız, inanılmaz hissediyoruz, falaaan filan. Yeni bir yıla gireceğimiz için bu hissiyatları taşımalıyız, çok mutlu olmalıyız, zamlar bizi etkilemez, savaş, fırtına, deprem, kaos, şehit kimin umurunda.. Yeni bir yıla giriyoruz, vur patlasın çal oynasın.

Ne kadar yozlaştığımızın farkında mısınız? Kullandığım terimler bizim kültürümüzde yeri olmayan sözcüklerdir. Kimsenin eğlencesine, mutluluğuna engel değiliz. Sadece biraz bilinçli olmak zorundayız. Bizim bütün değerlerimize saldıran Batı’nın tüm değerlerini, onlardan daha fazla yaşatmaya çalıştığımızın farkında mısınız? Kurban Bayramı’nda ibadetlerimizi hayvan katliamı diye nitelendiren, ağaç kestiğimiz için bizi çevre düşmanı ilan eden, kadın hakları savunucusu olduğunu iddia eden Batı’nın bu değere sahip çıkmak adına yeni yılın vazgeçilmezi dansözlerle kadını meta haline getirdiğinin farkında mısınız?

Şimdi soruyorum. Hindi bir kuş mudur, kuşlar hayvan mıdır, katli vacip midir? Yılbaşı gecelerine özel, sırf eğlence için sofraya meze edilen hindiler katledilmiyor mu? Bu hayvansever savunuculuğu yapan kendini bilmezler hindiyi yerken de hayvanı severek mi yiyorlar? İki ağaç kesildiği için adeta sokakları cehenneme çeviren bu çevreci zihniyet çam ağaçlarını ağaçtan saymıyor mu? Ama pardon, onların kestiği çamcıktı değil mi? Feministler bir kadının masaya çıkarılıp yılbaşı eğlencesi olarak meta gibi gösterilmesinden rahatsızlık duymuyor mu? Yoksa dansözler kadın değil, denizkızı mı? Pardon onlar da sanatını icra ediyordu değil mi?

Allah aşkına farkında mısınız, Batı’nın teknolojisinden başka her şeyine özeniyoruz. Hatta daha da ileri gidip onlardan bir adım daha öne çıkmaya çalışıyoruz. Papazla yapılan röportajda bizlerin de yeni yılı onlar gibi kutlamamızın şaşkınlıkla karşılandığı söylenirken, biz neyin derdindeyiz. Garip değil mi, Allah’a inanmayanların gökten inip çamcıklarının dibine hediye bırakan Noel Babalarını gerçek sanmaları.

Asıl oyun şudur, Hıristiyan alemi yeni yıla denk gelen bu gecede İslam dünyasının efsanevi zaferi Mekke’nin Fethi’ni bizlere unutturmak ve bu zaferi hafızalardan silmek adına misyoner faaliyetleriyle yıllarca toplumumuzu uyutmuştur. İnsanoğlu istediği tarihte eğlenebilir buna kimsenin karışmaya hakkı yoktur. Ancak bu eğlenceyi başka kültürlere, gelecek nesillere aşılayarak, yozlaştırma gayesi gütmek misyoner bir faaliyettir.

Ey millet, ondan geriye doğru saymayı yılbaşı gecesiyle mi öğrendiniz? Binlerce defa deneyin. İstediğiniz sayıdan başlayıp geriye doğru sayın. Işığı yüz binlerce kez kapatıp açın, hiçbir şey değişmeyecek. Saçma sapan uğraşlardan ve gulu gulu dansı yapmaktan vazgeçin. Benim eleştirdiğim konu yeni yılın kutlanması değil, yeni yılın Noel şeklinde kutlanmasıdır.

Herkesin yeni yılı mübarek olsun. Mekke’nin fetih zaferi tüm İslam alemine umut olsun. Nice christmas’lara.. Öpüldünüz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Seçimini Yaptı
Ankara Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı