Advert
HAY-DER CUMA KONFERANSLARI

HAY-DER CUMA KONFERANSLARI

HAY-DER Hayırda Yarışanlar Derneği 2 Aralık 2016 Cuma günü Prof. Dr. Mustafa Kamalak’ı misafir etmiş ve “İSLAM BİRLİĞİ” konferansını dinlemiştir.

Açılış konuşmasını derneğin Genel Başkanı Makine Mühendisi nevzat laleli yaparak; “Derneğimiz henüz 5 yaşındadır ama ülkemizde her sahada ilkleri oynamaktadır. Mutlu insan için yapılması gerekenler, Sağlam aile için yapılması gerekenler ve Güçlü toplum için yapılması gerekenleri planlayarak bunların topluma ulaştırılmasını sağlamakta ve gücü yettiğince hayata geçirmeye çalışmaktadır. Bu günkü İSLAM BİRLİĞİ konferansı da Güçlü toplum için alınması gereken çok önemli çalışmadır” demiştir.

Konuşmasına; “Milletimizin evlatları… Anlatacağım İslam Birliği konusu sadece ülkemizin insanı değil bütün İslam âlemi hatta bütün insanlık için çok elzem çalışmadır. Çünkü Kapitalizm ile ülkemiz başta olmak üzere bütün İslam âlemi ve bütün insanlık sömürülmektedir” diyerek başlayan Prof. Dr. Mustafa Kamalak, “Gelin hepimiz İslam Birliğini önce bütün kalbimizle ve sonra da fiilen isteyelim. Çünkü bu hamlemizi, ülkemizin bütün evlatları, İslam âlemi ve bütün insanlık beklemektedir” demiştir.

“Kapitalizmin sömürü aracı önce faizdir. Sonra milletin sırtına yüklenen haksız vergilerdir ve gittikçe artan dozlarda milleti ezen zamlardır. Hani bir dolar bir lira olacaktı? Bu gün 1 dolar 3 lirayı geçmiştir. Bu da göstermektedir ki ülkemizde kapitalist bir ekonomik sistem uygulanmaktadır. 

Bu sistemin bir başka özelliği onun ahlaksız olmasıdır. Büyük halk kitleleri gittikçe fakirleşirken, bir takım elit tabaka (ki bunların sayısı çok azdır) gittikçe daha zengin olmakta, gözü doymayan bu insanlar elindeki imkanları geliştirmek için rüşvete, yolsuzluğu, hortumlamaya başlamaktadırlar. Bir taraftan da kumarhaneler, zina haneler, içki haneler kurarak bunlarla insanları uyuşturmakta ve onların en kıymetli varlıkları ırz ve namuslarına el atmaktadırlar. Bu gün ülkemizde senin benim kızım bataklıklara düşürülmekte ve bir hayat onların kölesi olarak yaşamaktadırlar. Bunların sayısı da belki on birlerce Genel daireyi ve yüz binlerce kadın ve kızı bulmaktadır” demiştir.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Seçimini Yaptı
Ankara Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı