Advert
HAY-DER, SAĞLIK-DER’İ AĞIRLADI

HAY-DER, SAĞLIK-DER’İ AĞIRLADI

HAY-DER Cuma sohbetlerine yeniden başladı ve ilk sohbeti SAĞLIK-DER Genel Başkanı Dr. Kasım Sezen’e verdi.

Mutlu insan, Sağlam aile, Güçlü toplum” sahalarında çalışan HAY-DER, Hayırda Yarışanlar Derneği, yaz dönemi münasebetiyle ara verdiği Cuma sohbetlerine 23.Eylül’de tekrar başladı ve ilk sohbeti MİLKO “Milli Görüşçü Kuruluşlar”dan biri olan SAĞLIK-DER’e ve onun Genel Başkanı Dr. Kasım Sezen’e verdi.

Açılış konuşmasını yapan HAY-DER Genel Başkanı Mühendis Nevzat Laleli, “Bu dönemin ilk sohbetini MİLKO kuruluşlarımızdan biri olan SAĞLIK-DER’e ve onun değerli Genel Başkanı Dr. Kasım Sezen’e veriyoruz. Bu hareketimizin üç ayrı manası vardır.

İlki, biz MİLKO’lara büyük önem atfediyoruz. Onlar, milletimiz tarafından iyi tanınmalı ve milletimiz bu kuruluşlar etrafında kenetlenmelidir. Zira Milli Görüş, bütün dertlerimizin tek reçetesidir ve “Sağlam toplum” da ancak bunların etrafında kenetlenmekle kurulur.  Ama ne yazık ki milletimiz bu gün, Milli Görüşü ve onun kuruluşlarını yakından tanımıyor.

İkincisi Sağlık, her şeyin başıdır. Sağlık olmadan hiçbir olmaz. O halde ilk sohbet SAĞLIK-DER’e verilmeli ve onun değerli Genel Başkanının beyanları milletimize ulaştırılmalıdır. Bu sebeple SAĞLIK-DER ilk sohbetimizin sahibi olmuştur.

Üçüncüsü,  HAY-DER ile SAĞLIK-DER arasında ki inanç, fikir ve birliktelik, bütün milletimize ve özellikle de STK’lara (Sivil Toplum kuruluşları) mıza bir örnek olarak gösterilmeli ve hep birlikte Platformlar, Federasyonlar, Konfederasyonlar oluşturarak fikirlerimizin ve çalışmalarımızın her sahada nazarı dikkate alınması sağlanmalıyız” demiştir.

SAĞLIK-DER MİLLETİMİZİN HİZMETİNDE

SAĞLIK-DER Genel Başkanı Dr. Kasım Sezen sohbetinde; “Ta çocukluğumdan bu yana Milli Görüş’le yoğrulmuş bir kardeşinizim. SAĞLIK-DER’in ilk kurucularından Dr. Ahmet Fevzi İnceöz’ün başkanlığında kurulmuş ama onu Parlamento çalışmalarına yönelmesi sebebi ile SAĞIK-DER Genel Başkanlığı bendenizin omzuna yüklenmiştir.

SAĞLIK-DER, ana karnındaki ceninden başlayarak, hayatın her sahasında milletimizin sağlıklı olmasını, huzur bir ortamda yaşamasını sağlamak için çalışmaktadır. Derneğimize Doktorlar başta olmak üzere bütün sağlık çalışanları üye olmaktadır. Biz inanıyoruz ki bu üyelik ihtiyari bir üyelik olmayı mecburi bir üyeliktir.

Bu gün ülkemizin 80 ilinde SAĞLIK-DER’in şubeleri ve Temsilcilikleri bulunmakta, bütün sağlık çalışanları ve sağlığa ihtiyacı olan bütün kardeşlerimizi kapsamaktadır.

PARAMEDİKAL adında ki dergimiz, 15 yıldır yayın hayatına devam etmektedir. Yurt içinden ve yurt dışından Tıbbi eğitim alan gençlerimize evler ve yurtlar kurmakta, onların maddi ve manevi ihtiyaçlarını karşılamak için burslar vermekteyiz.

SAĞLIK-DER şimdi de Ulusal Sağlık kongresine katılmak için hazırlıklarını yapmakta, İslam ülkeleri sağlık çalışanları dernekler federasyonunu kurma hazırlıkları içinde bulunmaktadır” demiştir.

Bir saat kadar devam eden sohbetin sonunda dinleyiciler, sorular sormuşlar ve o sorulara cevaplar verilmiştir. Bu sorulardan biri; “Niçin, MİLKO’lara üye olmak ihtiyari değil de mecburidir” olmuş, bunun cevabı ise; 

“Çünkü biz Müslüman’ız. Müslümanlık, bütün Müslümanların tek bir güç olarak bir araya gelmesini emretmektedir. “Allah’ın ipine sım sıkı sarılın, ayrılıp tefrikaya düşmeyin” emri, Allah’ın bize bir buyruğudur. Ayette “Cemian, buyrulmaktadır ki bu ifade bütün Müslümanları kapsadığının işaretidir” demiştir.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Seçimini Yaptı
Ankara Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı