Advert
HALININ TOZU…
Soner Aksakal

HALININ TOZU…

Sopayla kilime vuran, kilimi dövmez, tozlarını silkeler.

                                                                Hz. Mevlana

 

Bugün bayram neşe doluyor insan diye başlamamı beklemiyorsunuz herhalde, neşeli günlerimizi özleyeli çok oldu. Aldığımız hiçbir haber, Büyük Türkiye’nin kimyası ile uyuşmuyor. Bunu yapanların metabolizmasındaki bozukluğu artık herkes biliyor.

Amerika ile etkileşimde bulunan hayatta da hiçbir becerisi olmayan bir it sürüsünün, sırf çıkarları için, kendince zarar verdiklerini düşündüğü güçlü Türkiye’ye, yeniden Çanakkale ruhunu yaşattıkları için teşekkür edemeden geçemedim. Farkında olmadıkları ve ekmeye çalıştıkları nifak tohumları, maalesef baş vermiyor. Ne olduğu belirsiz bir grup hiçin, Osmanlıdan miras Türk Milleti’ne attıkları her bomba ellerinde ve evlerinde patlayacaktır.

 Görünen o ki, bunlar rahatsızlık duyan çevrelerde bilinçsizce, bu zayıf kişiliklerin ekmeğine yağ sürmeye çalışmaktadır. Ama kimse yanılmasın. Yetişmiş eğitimli cahil olmayan,  olayları ve planları analiz edip deşifre edebilen Türk’ü Laz’ı Çerkez’i Kürdü bilinçli vs. tek vücut olmuş birbirlerin kültürlerine hiçbir yabancılık çekmeyen, tek yürek, tek vücut ve tek bir millet ile mücadele etmek zorundalar.

Güvenmek lazım halkın iradesine… Halkın tercihlerine inanmak lazım..  Her şeyi biz bilmiyoruz ya . Oy kullanan bu halkta, en az bizler kadar olaylara hakim… Ayrışmanın önüne geçebilecek iradeye sahip ve bu ülkenin geleceği, istikrarı için gereken dersi tüm dünyaya sandıkta verecektir. Dedik ya bugün bayram ve bu bayramın da bir gereklilikleri vardır. Biz millet olarak temizliğe önem veren bir dinin temsilcileriyiz. Dolayısıyla her bayram öncesi ki bayramımız hiç bitmez, evlerimizde caddelerimizde ve sokağımızda temizlik yaparız. Bunu yadırgamaya, bunu anlamamaya çalışanlar pisliği ve kokuşmuşluğu seven, bundan beslenen çöplük fikirlerini halka empoze etmeye çalışan kirlenmiş siyasetçilerdir.

Yapılan operasyonları eleştirenlere ithafen yazdığım bu yazıda Hz. Mevlana’nın ‘‘Sopayla kilime vuran, kilimi dövmez, tozlarını silkeler.’’ Sözünü kendime yol edindim. Ne diyor Mevlana; Sopayla kilime vuran, kilimi dövmez, tozlarını silkeler .  Dolayısıyla bunu belli bir gruba yapılıyormuş gibi göstermeye çalışanlar şunu bilsinler ki Türkiye Cumhuriyeti yıllardır yapmadığı temizliği yapıyor. Her yeri temizlemiş ancak o güzel motiflerle işlenmiş kültürüyle şekillenmiş, doğruluğu,  mertliği ve dürüstlüğüyle öne çıkmış, dine bağlılığı,  namusuna düşkünlüğüyle tanınmış bu değerli halının, ismini lekelemek için itlerin pislemeye çalıştığı ve üzerinden yürüyerek toz bırakmak istediği halının tozunu almayı ihmal etmiş. 

 

İşte bu operasyonlardaki amaç halıyı dövmek değil, üzerinde yürüyen it tozunu temizlemektir. Şimdiden temizliğimiz hayırlı uğurlu olsun. Tertemiz bayramlara tertemiz bir geleceğe selam olsun. Bu temizlik uğruna kaybettiğimiz ve bugünün anısına tarihimizden altın sözlerle bahsetmemizi sağlayan yüce şehitlerimize rahmet gazilerimize selam olsun.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Seçimini Yaptı
Ankara Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı