Advert
RÖPORTAJ -1

RÖPORTAJ -1

Nasıl artı ve eksi kutuplar birbirini çekerse, insanlar da kadın ve erkek de birbirlerini çekerler. Allah'ın kanunu bu. Bu çekim başlıyor. İki tarafta da birbirine karşı beğenilme arzusu var. Hal böyle olunca, kız oğlana, oğlan da kıza hep iyi taraflarını göstermeye çalışıyorlar. Kötü çirkin bozuk ahlaksız taraflarını göstermiyorlar. Bir de evlenmeye, hislerle karar veriyorlar ve evleniyorlar. Evleniyorlar ancak “cicim ayları” ndan sonra herkes normal yaşayışına dönülüyor ve iki taraf da birbirlerinin açıklarını görmeye başlıyor. Böylece yuvalar yıkılıyor.

HAKKI MEDYA İLE DUYURACAĞIZ

HAY-DER Hayırda Yarışanlar Derneği Genel Başkanı Nevzat Laleli, "Dünya medyası bir ahtapot gibidir. Komünist medya da, kapitalist medya da, ırkçı medya da bu ahtapotun kolları gibidir. Tek bir merkezden kontrol edilir" dedi

HER GENCİN OKUMASI GEREKEN BİR KİTAP

Hay-Der Genel Başkanı ve Milli Gençlik Vakfı Şeref Başkanı Nevzat Laleli ile 'Flört Yangını' kitabı, yeni çıkacak kitabı ve medya üzerine konuştuk. Laleli Flört Yangını kitabının her gencin mutlaka okuması gerektiğini belirterek, "Gençlerimizin bu kitaba ulaşmaları gerekmektedir. Gençlerimiz bu ateşte yanmasın. Kitabımda, teker teker flörtün ne kadar yanlış bir şey olduğunu belgelerle anlattım" diye konuştu.

MEDYA SİYONİSTELERİN ELİNDE

Dünya medyasının Siyonistler tarafından tek bir merkezden kontrol edildiğini dile getiren Laleli, "Bugün, Türkiye'de de Avrupa'da da medya Siyonistler tarafından yönetiliyor. Bir yahudiye soruyorlar, ‘Devlet mi istersiniz, yoksa medyayı mı?’ Medyayı istiyoruz diyor. Medyayı ele alırsak zaten devleti de kurarız diyor. Bu yüzden medya konusu fevkalade önemlidir" ifadelerini kullandı.

**Öncelikle Flört Yangını kitabınızdan söz edelim. Kitabın içeriği, anlatmak istediği düşünceler hakkında bilgi verir misiniz?

-Flört Yangını kitabımızı çıkarttık. AGD Genel Merkezi'ne, Saadet Partisi Genel Merkezi'ne, BBP Genel Merkezi'ne, sendikalara hepsine birer yazı ile birlikte üç’er örnek kitap takdim ettim. Dedim ki, bu kitabı alın dağıtın. Gençlerimizin bu kitaba ulaşmaları gerekmektedir. Gençlerimiz bu ateşte yanmasın. 3 bin kitap bastırdık imkânlarımızca. 2 binini dağıttık. Bin tanesi duruyor. Bütün Türkiye'ye yayılacak ve bütün gençlerimizi bu yangında yanmaktan kurtaracağız, inşallah.

Ben kitaba gençlerin sadece ahrette yanmalarını yazmadım. Bir ölçü olarak koydum ancak gençlerin dünyada nasıl yandığını ifade ettim. Flört eden bir kız nasıl, oğlan nasıl yanıyor? Aile nasıl yıkılıyor? Toplum nasıl çöküyor? Bunların cevabını veren belgeler koydum kitaba. Kendi ifadelerime çok fazla yer vermedim. Genelde belgelerle anlatmak istediğimi anlattım. Yaşadığım hatıralardan anlatmaya çalıştım. Dolayısıyla bu kitap, öncelikle bütün gençlere ulaştırılması gereken bir kitaptır.

Bu kitapta, flörtün aile hayatını ortadan nasıl kaldırdığı anlatılıyor. İki genç nikâhsız olarak birbirlerine yakınlaşıyorlar. Bu yakınlaşmada da, el teması, göz teması, koku teması sağlanıyor. Böylece Allah'ın yarattığı kanunlar çalışıyor ve iki genç birbirine çekiliyorlar.

Bu bir kanundur. Nasıl artı ve eksi kutuplar birbiri çekerse, insanlar da kadın ve erkek olarak birbirlerini çekerler. Allah'ın kanunu bu. Bu çekim başlıyor. İki tarafta da birbirine karşı beğenilme arzusu var. Hal böyle olunca, kız oğlana, oğlan da kıza hep iyi taraflarını göstermeye çalışıyorlar. Kötü çirkin bozuk ahlaksız taraflarını göstermiyorlar. Bir de evlenmeye, hislerle karar veriyorlar ve evleniyorlar. Evleniyorlar ancak “cicim ayları” ndan sonra herkes normal yaşayışına dönülüyor ve iki taraf da birbirlerinin açıklarını görmeye başlıyor. Böylece yuvalar yıkılıyor. Mahkemelerin dosyalarına bakın,. Bütün terekler boşanma dosyaları ile dolu. Yazık, günah.

**Peki, sizce gençler görücü usulü evliliğe neden soğuk bakıyor?

-Bir aile böyle kurulmaz. Gençler görücü usulünü beğenmiyorlar. Görücü usulü kötü bir şey değil. Görücü usulü evlenmeye akıllar karar verilen bir sistem. Böylece hislerle karar verilmiyor.

Flört esnasında genç kızımızın karşısına şu dört tip erkekten birisi çıkıyor, Genç kız bunu bilmiyor, bilemiyor. O, delikanlının ağzındaki güzel kelimelerle, alınan birkaç küçük hediye ile ve kalbi bağlarla çok mükemmel bir insan çıktığını zannediyor kız.

Bu dört tip erkekten 2'si yani bir yarısı dürüsttür, samimidir. Yani evlenmek için flört etmektedir. Diğer bir yarısı ise evlenmek için değil, kızdan istifade edebileceği kadar istifade etmeye çalışıyorlar. Sonra da kızı terk edip gidiyorlar.

Öncelikle dürüst iki erkekten bahsetmek gerekirse, bunlardan yüzde 25'i her türlü zorlukları aşıyor ve evleniyorlar. Ancak kalan yüzde 25'i ise ekonomik ve sosyal yönden ailesine bağlı olduğu için erkeğin flört ettiği kızı ailesi kabul etmiyor, kendi uygun gördükleri kızı almak istiyorlar. Böylece daha baştan yüzde 25 kız evlenemeyerek dökülüyor. Flört ederken dökülen kızlar sanki birer ısırılmış elma gibi oluyorlar. Evlenmek isteyen erkekler de sağlam elmayı tercih ediyor, bunlar almıyorlar.

Evlenenlerden den ise yüzde 80'i, yukarıda söylediğim sebeplerden dolayı boşanma ile bitiyor. Yüzde 10 veya 15’lik bir evlenen kısım kalıyor. Geriye kalan yüzde 40'lik kısım ise kızdan yararlanabildiği kadar yararlanıp, kızı terk ediyor. Bu yüzde 50'lik kısmın içerisinde de, yüzde 10'luk bir kısım var ki, bunlar tamamen kötü niyetli erkekler. Kızları öyle bir aldatıyorlar ki, kız gözünü açtığında kendini bir pavyonda ve genelevde buluyor. Ve bir hayat böylece heder oluyor.

**Flörtün sonu hep kötü mü bitiyor sizce?

-Elbette ki, kötü bitmeyen istisnalar var. Bakın, Demirel'in başbakanlığı zamanında Türkiye'de vergi rekortmenleri ilan edilirdi. Bu arada iki sefer üst üste Matilt Manukyan isimli bir kadın ilan edildi. Bu Ermeni bir kadındı. Manukyan o dönemin genelevler patronu. Bütün Türkiye'deki genelevler bu kadının kontrolü altındaydı. Günümüzde kendisi öldüğü için artık yerine oğlu bakıyor. Dolayısıyla kızlarımız bunların eline düşüyor. Binlerce kızımız bu batakhanelerde yaşıyor. Kanun da onların işine geliyor. Bu hatalı flört ile kızlarımız yok oluyor. Ne ailesine ne de varsa kocasına dönebiliyor.

 **Kız okulları konusuna nasıl bakıyorsunuz?

 

-Ne yazık ki 28 Şubat'tan önce var olan bizim olan kız okullarımız bir türlü gündeme gelmiyor. Bizim ayrı kız okullarımız vardı, ortaokul, imam hatip lisesi, ticaret lisesi, kız sanat liseleri ve özel kız okulları gibi. 28 Şubattan sonra (Erbakan hükümetinden sonra) bunlar kapatıldı. AK Parti hükümetinde de kaç sefer bunlar söylendiği halde, maalesef kız okullarımız açılmıyor. Dolayısıyla kız ve oğlan sürekli yan yana olduğu için nefisleri uyanıyor. Çocuklar birbirlerini çekiyor ve flört ediyorlar. Doğal olarak da sonları perişan oluyor. Bunları idrak etmek lazım. Bunlar birinci kitabın özetiydi.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Seçimini Yaptı
Ankara Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı