Advert
Rüzgar Yapmayın, Prensleri Bekleyin
Soner Aksakal

Rüzgar Yapmayın, Prensleri Bekleyin

 

Gün doğmadan neler doğar… Gölbaşı her seçim bir kez daha şaşar. Bu günden başlamış ağız dolusu yorumlar, bizim boyumuzu aşar. Gölbaşı’na çivi çakmış her insan ruhen olmasa da adıyla sonsuza dek yaşar. Sayılı günler kalırken seçime bizde kalamıyoruz bekar.

 

Bu duygu ve düşüncelerle piyasanın nabzını tutarken seçimin hiçte birilerinin dediği gibi kolay geçmeyeceği aşikar. Şimdiden seçimi kazandım havasına giren isimleri bir hususta uyarmak istiyorum. Gün doğmadan neler doğar…

 

Başkan adaylarının her birinin birbirinden değerli olduğu bir seçime girerken fark yaratacak tek noktanın meclis üyesi listesi olduğunun herkes bilincinde. Her başkan adayı farklı özellikleri ile boy gösterirken bu boyları yakışıklı kılacak unsur listelerinde ki donanım ve yeterlilik olacaktır.

 

Bu gün yapılan tüm değerlendirmeler anlamsız ve suni gündem yaratmakta argo tabirle ‘’Rüzgar yapmaktan öteye gitmemektedir’’. Hiçbir başkan adayı açık ara önde değildir. Siyasetin en önemli unsurlarından birisi güç dengesidir. Burada dikkat çeken en önemli partiler ise CHP ve Saadet Partisi’dir. Ak Parti ve MHP’nin birinin yerel birinin iktidar gücü artı olarak görülmektedir ancak seçimde yapılabilecek hatalı tercihler farklı bir yol kazasını beraberinde getirecektir. Aynı zamanda Gölbaşı’nda bireysel oyların kitlesel oylara dönüştüğü ve bazı isimler üzerinde yoğunlaştığı dengeleri de hiçe sayanlar analizlerinde yanılacaktır. Tek cümle ile ‘’ Gökhan Koçak faktörü seçimin nabız atışını değiştirecek güçlü unsurlardandır’’. Bunun yanı sıra örnek vermek için söylüyorum siyasetin taktiksel anlamda uzmanlarından olan ‘’Hürriyet Ergezer’’ gibi isimlerde sessiz durmalarına rağmen bu nabız atışına etki sağlayacaktır.

 

 

Seçimi değiştirecek bireysel hiç kimse olmasa da blok oyların büyük etkisi ile kafalar karışabilir. Son gün bile bu seçimde çok büyük önem taşıyacaktır. Bu nedenle seçimi şu alacak demek benim için yersiz ve anlamsızdır.

 

 

 Bu arada 7 Şubat 2014 Saat 19:00 yapılacak düğünüme beni seven, kendinden gören tüm ağabeyim, dostum davetlidir. Laf olsun diye tirip atacak benim bu yoğunlukta kendisini ihmal edeceğimi düşünecek kimseye söz hakkı tanımıyorum. Kusurum olursa şimdiden özür diliyorum ama kastım olmaz,, Bilgilerinize sunarım saygılarımla sevgilerimle..

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Seçimini Yaptı
Ankara Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı