Advert
Bekle Gölbaşı
Soner Aksakal

Bekle Gölbaşı

 

Hayırlı olsun Gölbaşı başkan adayı oldu yine Odabaşı…

 

Mevlüt Karakaya niyetlenmiş olacak Ankara’nın başı…

 

Ak Parti’de devam ediyor başkanlık tartışması…

 

CHP’de başlamış şimdiden seçim çalışması…

 

Saadet iddialı çıkacak bu yüzden diğerlerinin telaşı…

 

İşte böyle Gölbaşı’nda seçim yarışı.

 

Özetle bu kadar iste size Gölbaşı… Kısa ve öz anlatmaya çalıştım Gölbaşı’nda son durum bu. Balon şişirmenin âlemi yok. İbreler ağırlıklı olarak Fatih Duruay üzerinde yoğunlaşırken Ak Parti içerisindeki en büyük handikap başkan adaylarının birbirlerine gittikçe uzaklaşmaları. İlerleyen günlerde bunun gerilime dönüşmesi Ak Parti’nin seçimi kaybetmesine bile neden olabilir.

 

Üye kayıtlarında iddia ettikleri rakamın Realliği seçim sonucunda belirli olacakken bu süreçte adayların birbirini yıpratması bu üyelerinde kaymasına sebebiyet vererek başarılı İlçe Başkanının o kadar emeğini de boşa çıkartabilir.  

 

Bunun dışında Ak Parti adaylarının birlikteliğini sağlarsa seçimin favorisi. Diğer cephelerde ise Odabaşı yine Ak Parti’nin kaybetmesini bekleyecek. Aklı selim siyasetle iktidar olan Ak Parti’nin hatalarını kendine çevirebilecek yollarla yeniden başkan olmayı hedefleyecektir.

 

Burada en teşkilatlı çalışan yapı ise CHP olarak karşımıza çıkıyor. Başkan adayları olsun meclis üyesi aday adayları olsun bir birlikteliğin temsilini gösterebiliyor. 3 meclis üyesi adaylarının kısaca prenslerinin tek bir karede tanıtıma girmiş olması bunun en büyük belgesidir.

 

Ayrıca İlçe Başkanı Ümit Atak’ın siyasal arka planı taktiksel hamleleri de beraberinde getireceğe benziyor. En önemli nokta ise ve dengeleri alt üst edecek parti ise herkesi şaşırtacak bir adayla Gölbaşı’nın karşısına çıkacağını iddia eden Saadet Partisi’dir.

 

Bu aradaki süreç tamamen bekleme sürecidir. Gözler Ak parti’nin adayının kim olacağına çevrilmiş durumdadır. Ancak bu süreçten sonra doğru tespitler yapılabilir. Bu sürecin ardından gelecek en önemli konu ise belediye meclis üyeleri listeleri olacak seçimin kaderine büyük etki edecektir. Bu fikir ve düşüncelerimle tüm okurlarıma saygı ve sevgilerimi sunuyor Mübarek Kurban Bayramını kutluyorum.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Seçimini Yaptı
Ankara Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı