Advert
İşte Öyle Bir Şey
Soner Aksakal

İşte Öyle Bir Şey

İşte Öyle Bir Şey

 

Mübarek Ramazan Ayının sonuna gelindi. Önümüz bayram, sonumuz kötü. Bir ay boyunca Ramazan etkinlikleri kapsamında her gece oyun havası dinledik. Öyle yada böyle sahil canlı ve hareketliydi. O kadar eğlendik ki önümüzü görmeyip, dudağımızı bile patlattık.

 

Ankara’nın bağları Gölbaşı’nın kaldırımları. Tutamıyorum kendimi kulağımda her an bir oyun havası… İşin şakası bir tarafa siyasetin nabzı sahilde attı. Aday Adayları her gece sahura kadar fink attı. En önemli seçim çalışması olarak sabahlara kadar kulis yaptı. Ama en güzel tarafı CHP, MHP, AKP bir tarafa hepsi aynı masada soluk aldı.

 

Tamam kardeşim Gölbaşı değerli, herkesin gözdesi, Ülkenin cennet bir ilçesi ama değil ki babanın bahçesi… Gece gördüğüm rüyayı sabah gerçek zannedip ne diye aday olursun ki… Bu kadar kolay mı? Vizyonun yeter mi? Nefesin yeter mi? Oturup düşündün mü? Bakıyorum şöyle gerçekten Gölbaşı’nın çekip çevirecek kimi zaman evirecek birçok isim var sahnede. Kimisi de var ki ‘’bende girsem siyasete’’ diyerek yırtık dondan çıkıverecek. Korkuyorum seçim yaklaştıkça aday olmayan adam kalmayacak oy verecek.

 

Herkesin medeni cesaretine saygımız var. Ancak geçtiğimiz dönem ki meclis üyesi tablosuna baktığımız zaman ortada ki durumun içler acısı olması bizi bu seçim çok daha temkinli olmaya itecek.

 

Bakıldığı zaman Belediye Başkanının forsu elbet ama Gölbaşı’nı tek başını yönetmeyecek. Burada en önemli konu meclis üyelerinin çok daha kaliteli olması, partilerin kendi geleceklerini de göz önünde bulundurarak meclis üyeleri konusunda çok temkinli davranmaları şart. Şöyle bir meclis düşünün mimarı, mühendisi, avukatı, kimyageri, biyologu, hijyeniği tam bir meclis. Muhalefet için muhalefet olmayan, vatandaşı salak sanmayan, her şeyden öncesi adam olanların dolduracağı bir meclis. Bir başkan adayı kadar proje üretebilen, kendisi ve çevresini zengin etmektense Allah indinde alnı ak olmayı kendine düstur edinen, herkes tarafından saygı duyulup sevilen, oldu gibi görünen, olmadığı yerde isminden küfürsüz söz edilen bir meclis…Kimse farklı dimalara getirmesin konuyu.Kişiyle işim yok, söylediklerim halkın soluğu…

 

Gölbaşı ancak böyle yaşayabilir doruğu,

bu sefer dolacak halkın oluğu.

Tamam bırakıyorum sululuğu.

Mevzu anlaşılmıştır umarım bir başkanımızın dediği gibi hepinize saygılarımı sunar Gözlerinizden kıtlarım.

 

Ramazan Bayramınız Mübarek olsun.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Seçimini Yaptı
Ankara Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı