Advert
 ŞEHİTLERİMİZE HAY-DER’DEN MEVLİT

ŞEHİTLERİMİZE HAY-DER’DEN MEVLİT

HAY-DER Hayırda Yarışanlar Deneği, Mardin Derik’te şehit edilen Polis memuru Yasin Kaya ve diğer Şehitlerimiz için Mamak’ın en büyük camilerinden birinde 22.Temmuz. Pazar günü öğle namazından sonra mevlit okuttu.

 

ŞEHİTLERİMİZE HAY-DER’DEN MEVLİT

HAY-DER Hayırda Yarışanlar Deneği, Mardin Derik’te şehit edilen Polis memuru Yasin Kaya ve diğer Şehitlerimiz için Mamak’ın en büyük camilerinden birinde 22.Temmuz. Pazar günü öğle namazından sonra mevlit  okuttu.  

Resimlerde, Camini erkek bölümünün girişine asılan HAY-DER afişi ile soldan sağa mevlit okuyan mevlithan, Mısırlı hafız, Mamak müftüsü Muharrem Genç ve HAY-DER Genel Başkanı Nevzat Laleli görülmektedir.

Mamak/ Abidinpaşa merkez camisinde okutulan mevlide dernek adına Hay-Der Genel Başkanı Nevzat Laleli, Derneğin Genel Sekreteri Ömer Daloğlu, Genel Muhasibi Bahattin Songür ve yönetim kurulu üyesi Ali Özeroğlu katıldılar.

Ramazan’ın ilk pazarı ve öğle namazı sonrası okutulan mevlide Mamak Müftüsü Muharrem Genç, cami mevlithanları ve Allah’ın bir lütfü olarak Mısır’dan kalkıp gelen Mısırlı hafız ile halkın büyük teveccühü ve katılımı oldu.

Mevlitten doğum bahrinin okunmasından sonra Mısırlı hafızın yanık sesiyle okuduğu Kur’an-ı Kerim, dinleyenlerin yürüklerindeki acıyı dindirerek, onların teskin edilmelerini sağladı.

Mevlit şehitlerimiz için okutturulduğu için bir mevlithan, Mehmet Akif Ersoyun yazdığı Çanakkale şehitlerine şiirini ilahi gibi okuyarak, “Ey Şehit oğlu şehit… İsteme benden makber/ Sana aguşunu açmış duruyor Peygamber…” diyerek şehitlerin üstün mevkilerini dile getirdi.

Mamak Müftüsü Muharrem Genç ise duadan önce yaptığı konuşmasında; “Hayırda yarışanlar Derneğimiz, ülkemizde örnek alınabilecek çok hayırlı bir çalışmaya imza atmıştır. Biz şehitlerimizi bu ve benzeri vesilelerle dile getirecek ve anacağız ki Allah da bizden razı olsun” dedi.

Genel Başkan Nevzat Laleli’yi Kur’an Kursları Federasyonu genel başkanlığından tanıdığını ve kendisini takdir ettiğini söyleyen Genç, “HAY-DER, çalışmalarını Diyanet camiası ile organizeli bir şekilde yürütmektedir. Bu sebeple hem kendilerini tebrik ediyor ve hem de çalışmalarda bize düşen bir görev olursa seve seve yapmaya hazır olduğumuzu belirtiyoruz” dedi.

Daha sonra duaya geçen Mamak müftüsü Muharrem Genç, dinimizde şehitliğin yüksek mertebelerine işaret ettikten sonra; “Az yaşa, çok yaşa… Akıbet gelir başa… Ölüm nasıl olsa bir gün bizleri bulacaktır. Ölümden kaçış yoktur. Ölüm gelecekse, bizi Allah yolunda yakalamalıdır ki böylece bize de şehit densin ve biz de şehitler defterine adı yazılanlardan olalım, Peygamberlerle haşr olalım, kendisine hesap sorulmadan cennete girenlerden olalım” demiştir.

Şehitlerimize görevlerini yerine getirmekte hassas davranan Saadet partisi Mamak ilçe Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri de mevlitte hazır bulunmuşlardır.

HAY-DER Genel Başkanı Nevzat Laleli çıkışta yaptığı açıklamada; “Uzun zamandan beri terör belası ile çalkalanmaktayız. Terörün mutlaka bitirilmesi lazımdır. Bunun için önce “İslam Kardeşliği” devletin bütün kesimlerinde dile getirilmeli uygulanır olmalıdır. İkincisi, ortamın ekonomik, siyasal, hukuki, ilmi ve ahlaki bozuklukları düzeltilmeli, bozuk düzenin kimse tarafından istismar edilmesine fırsat verilmelidir. Bir önemli konu da terörö destekleyen dış mihrahlar bellidir. Bunlara taviz verilmemelidir. Tarihi gerçekler, bunların yüzümüze gülen ama sırtımızdan hançerleyen batılılardır” demiştir.

Cami çıkışında şehit yakınlarının taziyeleri kabul ettiği mevlit, yine Hay-Der’in hazırladığı mevlit ikramlarının cami cemaatine dağıtılmasıyla son bulmuştur.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Seçimini Yaptı
Ankara Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı