Advert
YAZARLARIN NAZAR POZLARI
Soner Aksakal

YAZARLARIN NAZAR POZLARI

 

Yazarların Nazar Pozları

 

Yaratılıştan verilmiş bir özelliktir gözler, bakmayı görmeyi sağlar ve de ayrıcalıktır farklı bir bakışa sahip olmak. İşte bu yüzden şair’dir şiir yazan, yazardır kalem tutan, hatip’tir güzel konuşan, bu yüzden önemlidir benim için köşe yazarları, Sadece bakmazlar aynı yere baksalar da farklı akar kalemlerinden kelimeler. Hayatta bir bakış açım vardır, farklı ve farkında olmak. İlklere imza atmaktan zevk alırım. Tıpki gölbaşı’nda video haberi yaygınlaştırdığımız, tıpkı bir konser düzenleyerek gecemizi kutladığımız, tıpkı ilk kez köşe yazarlarımızı buluşturduğumuz gibi. İlk başta farklı olmakla başladılar.

 

Onlar farklıydı gazetemizin köşe yazarlarıydı ve onların farkındaydım bu yüzden sadece birbirlerini köşelerinden değil yüz yüze görerek de tanımalarını istedim. Değerlerinin farkındaydım kalemlerinin farkında olduğum kadar. Ayışığı Kafe’de bir akşam yemeğinde ekibim ve köşe yazarlarımla bir araya geldik. Ekibim yine olduğu gibi bütün eğlenceyi keyfi neşeyi kenardan izlemekle yetindi, Çünkü her şeyden önemli olan onlar için işleri ve gazetemizdi. Bu yüzden bugüne kadar benim yanımda olan ve özellikle bugünlerde yanımda olan ekibime teşekkür ediyorum ve minnettarım. Aynı şekilde mesafe gütmeksizin bir telefonla davete icabet eden köşe yazarlarıma teşekkürü bir borç biliyorum. Biraz detaya inersek gazetemizin çatlak kızı Tuğba Demirel, sert kalemi ve seri yazılarının tam aksine canlı performansının altına suskunluğunu gizledi.

 

Tahmin ettiğim gibi farklı düşündüğü diğer köşe yazarlarımızın ne kadar farklı olduğunu o masada kendi gözleriyle gördü. Öbür taraftan gazetemizi dahi eleştirebilecek kadar özgürlüğüne düşkün Tolga Gencer hiç olmadığı kadar efendi, hiç beklemediğimiz kadar ağır başlıydı. Yine şair ruhlu şair yazarımız Filiz Taş, ilk önce tek tek diğer yazarları inceledi sorgucu tavrıyla kendi içindeki karakter analizini gerçekleştirerek yazısını kaleme aldı. Saf yürekli Çağatay’da oradaydı. İdeolojisi ve inançları doğrultusunda yaşamına devam eden iki arada bir derede kalmış yaşanmışlıklarıyla davasına hizmet etmek için kullanıyordu kalemini. Bu gazetede bir adalet eksik derken hukukçumuzda tanışmış daha ilk yazılarını yazmışken ailemizin içine girmişti.

 

Onun konuşma ve tavırlarına baktığımda farklı bakış açılarına sahip olsak da bir an kendimi gördüm birkaç yıl önceye gittim, inandığım değerler için savaşan ruhum Mehmet Yaşar Koçak’ta yeniden hayat bulmuştu. Şimdi ise sıra gecenin en çok konuşulan ve konuşan adamı Dr.Serdar’da, yaşadığı tüm hayatı birkaç kelime ile ifade etmeye çalışırken saatlerce anlatsa da bitmeyecek deneyimleri ile mum ışığı gibi aydınlatma mücadelesi veriyordu. Geçmişlikteki yanlışlıkların yaşattığı ruh halini başka bir bedende can bulmaması için çırpınıyordu ve tüm yazılarında bu geçmişe vurgu yaptığını takip eden okurlarımız biliyordu mutlaka.

 

AktifHaber’in HiperAktifleri bir aradaydı ve bir beyin fırtınası yaşanıyordu. Farklı bakışlar aynı masada birer köşe taşı gibi adeta voltran oluşturuyordu. Eminim bu gecenin ardından bir çok yazarım birbirini eleştirirken, kucaklamayı da ihmal etmeyecektir. Yoğun gündemin arasında bu konunun ne kadar önemli olduğunu sadece ben bilirim çünkü kimse bu gazetenin yazarlarına benim gözlerimle bakamaz. Tüm yazarlarıma ve Ekibime tekrar teşekkür ediyor, ayrıca siz değerli okuyucularımızın bizlere verdiği özgüvenin altını çizerek saygılarımı sunuyorum.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Seçimini Yaptı
Ankara Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı