Advert
Sizi Gidi Mirasyediler...
Soner Aksakal

Sizi Gidi Mirasyediler...

Yeni Sayfa 1

Adı: Savunan

Soyadı: Adam

 

            Kısaca milli görüş lideri 54. hükümetin efsanevi başbakanı D-8’lerin mimarı merhum Prof.Dr. Necmettin Erbakan. Bir yıl önce hakkın rahmetine kavuşan Milli Görüş lideri bugünkü %50’lik iktidarın hocası, maalesef hak ettiği değeri ve önemi daha taze olmasına rağmen tıpkı geçmişte olduğu gibi göremedi. 1969 yılında bir davaya baş koydu ve bugün tartışılan o acı 28 Şubat döneminde ülkenin denk bütçeyi yaşadığı memurun, işçinin hayalinde göremeyeceği hiçbir ülkenin cesaret edemeyeceği %100’lük %200’lük zamları veren bir Başbakan. Tıpkı o günlerde anlaşılamadığı gibi bugünde anlaşılamadı ve hakkaniyetle anılmadı. O nu anladık diyenlerin tek anladıkları dilin mevkii makam olduğu gün gibi ortaya çıktı. Bugün ülkeyi onun evlatları ve onun öğrencileri yönetiyor. Kıytırık günlerde dahi anlamsız mesajlar yayınlamak için bizleri arayan onca siyasinin günlerdir arayıp konu ile ilgili ufacık bir mesajlarını yayınlamayı bekledim. Ama görüldü ki bu ülkede ne Ahde Vefa var ne de geçmişe sadakat.

 

Soruyorum Şimdi…

 

            Bugün oturduğunuz koltuklara gelirken abi dediğim “Adamcıklar” siyasi hayatınız boyunca kaç kez Milli Görüşü kullandınız ve kaç kez cuma namazlarından sonra Hamidiye camiinde bu merhumun elini öpmek için sırada beklediniz. Oy toplamak için kaç defa “BİZ ERBAKAN’cıyız BİZDE YANLIŞ OLMAZ REFERANSIMIZ 54’üncü HÜKÜMET” diye Nutuk attınız. Size bundan sonra abi demiyorum, sebebine gelince bunun Erbakan’la alakası yok. Kişiliğiniz ve Karakterinizle alakası var. Hocasının kıymetini bilmeyen geldiği yeri unutan vefasız adamcıkların bizim yaptığımız fedakarlığı da anlamayacaklarından artık eminim.

 

Çünkü….

           

            Sizler BEY oldunuz size BEY diye hitap etmek yakışır. Eminim ki okulda aldığınız eğitim sizi ne siyasetçi yapardı. Nede bu koltuklara getirirdi. Sizi bu koltuklara getiren bu dava adamının 3 saatlik sıkıcı konuşmalarıydı ve ülkeye yaptığı hizmetlerin sizlere referans olmasıydı. Şuan da bakıyorum Ak Parti kadrolarında görev yapan birçok insan referans olarak Milli Görüş kökeninden geldiği vurgusunu yapıyor. Ancak ne acıdır ki nerden geldiğini çoktan unutuyor. Bir söz vardır Aslını İnkar Edenin….. neyse kısa keselim, bir seçim şarkısı var ki dinleyince dibim düşüyor. “Aynı Sudan İçmişiz Biz, Aynı Yoldan Geçmişiz Biz”, birde bilindik bir şarkı “Beraber Yürüdük Biz Bu Yollarda, Beraber Islandık Yağan Yağmurda, Şimdi Dinlediğim Tüm Şarkılarda Bana Her Şey Seni Hatırlatıyor”. Siz neyin suyunu içtiniz ki bu kadar vefasızlaştınız? Siz hangi yoldan geçtiniz ki çıktığınız yolu bu kadar çabuk unuttunuz? Ama hak veriyorum gömlek değiştirmiştiniz. Fakat unutmayın gömleği değiştirseniz de eski gömleğinizle çektirdiğiniz resimler hala saklı duruyor.

 

Kimseye burada nutuk atacak halim yok ancak bu tablo sadece beni değil CHP’li ve MHP’lileri de eminim ki üzüyordur. Hatta şunu söyleyebilirim, bizim böyle bir liderimiz olsaydı biz unutmazdık sözlerini bile söyleyebiliyorlar. Bunları söyletmek sizlere yakıştı mı acaba elinizi vicdanınıza koyarak 1 dakika düşünün lütfen. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye buradan şükranlarımı sunuyor ellerinden öpüyorum. En azından iki cümleyle de olsa Türkiye Cumhuriyetine hizmet etmiş efsane başbakanı hatırladı ve hatırlattı. Bizim işimiz yerelle olduğu için bu konuyu fazla dallandırmıyorum ama soruyorum. Gölbaşı siyasileri, İlçe Başkanları (Gökhan Koçak Hariç) olmadık günleri bu gazete aracılığıyla anar ve yadederken O’nu anlatmıyorum ne kadar büyük bir adam olduğunu bile bile çoğumuzun o tedrisattan yetiştiğini göre göre ve hala hayırsız mirasyediler gibi 28 Şubat’ı dahi bir miras gibi kullanarak siyaset yapa yapa nasıl Hoca’nın ölüm yıldönümünü unutursunuz. Ama haklısınız şuan ki geleceğiniz “Başbakanı eleştirmemekle beraber R.Tayyip Erdoğan’ın elinde olduğu için aynı güne tekabül eden bir günde onun bu tür merasimleri sevmemesine rağmen Başbakanın doğum gününü kutlamayı ve gazetelere servis etmeyi unutmadınız”. İddia ediyorum (Allah Geçinden Versin) Recep Tayyip Erdoğan vefat etse bir yıl sonra o gün ki liderinize yağcılık olsun diye onu bile unutmaya unutturmaya çalışırsınız.

 

Çünkü sizler “Ahde Vefa” kavramının çok uzağındasınız.

 

Şimdi sokaklara bakıyorum. Cadde isimlerine, park isimlerine birinde dahi bu önemli siyasinin ismine rastlamak mümkün değil. Hadi bunu geçtim sıra MHP’de. MHP’li bir belediye olmasına rağmen buradan rahmetle anıyorum Ülkücü hareketin lideri merhum Alparslan Türkeş’in dahi adı Gölbaşı’nda yaşatılmıyor. Şükürler olsun ki seçimin hemen ardından yine çok değerli Alperen Lideri rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nun ismi (Reklam amaçlıda olsa) bir spor kompleksine verildi. Kapasitesini herkesin tartışma konusu yapacağı MHP meclis üyeleri yok bilmem ne köyünün, bilmem ne sorunu ile ilgili komisyonlar çalışsın diyerek sırf bu komisyon çalışmalarından 3 kuruş daha fazla kazanırım ümidi ile verdiğiniz önergeler arşivlerde saklı. Şimdi soruyorum hani ülkücüydünüz ya hani o kötü dönemleri canınızı ortaya koyarak yaşamıştınız ya rahmetli Alparslan Türkeş’in isminin yaşatılması için hangi önergeyi verdiniz. Bu kadar önemsiz bir adam mıydı Türkeş veya hepiniz aynı sudan içip Türkeş’in mirasını yemekle mi meşgulsünüz. Diyorum ki ben çok ağır yazdım özür dilerim hatalıyım. Ama siz yine büyüklük gösterin şu ilk meclis toplantısında Allah rızası için Türkiye’ye hizmet etmiş Erbakan olsun, Türkeş olsun, Ecevit olsun ayrım yapmaksızın bu isimleri yaşatalım. Başkan Odabaşı’nın tavrını bildiğim için sadece bir önergenizle bu işin çözülebileceğini, önergenin verildiği anda Başkanın bu önergeyi İsimlendirme Komisyonuna sevk edeceğinden adım gibi eminim. Umarım bu önergeyi CHP verip beni bir kere daha utandırmaz. Sizlerin unuttuğu bu liderleri en azından isimlerini yaşatarak gelecekte hem Gölbaşı’nı, hem de Türkiye’yi yönetecek gençlerin bu değerleri unutmaması için 2 satırlık bir adım atın. Bunu yapabilecek bir meclis üyesi yok mu?

 

Bu satırları yazıp yazmamakta çok düşündüm ama hiç kimse kusura bakmasın saçma sapan ve sonuçlandıramadığınız bir Tulumtaş mevzusuyla günlerce meşgul ettiğiniz, gündeminize çıkarınız olmasa da bu isimleri lütfen alın. Bu yazıdan alınıp da bana selam vermeyecek olan abi demediğim BEYFENDİLER selamınız sizin olsun. Ben mükemmel değilim bunu iddia etmiyorum ama sizde TAM değilsiniz… diyerek sözlerime son verirken sizlere hatırlayacağınız bir şarkı ve bir sözle yazıma son veriyorum.

 

Aynı yoldan geçmişiz biz

Aynı sudan içmişiz biz

Yazımız bir kışımız bir

Aynı dağın yeliyiz biz

 

Şarkılar bir türküler bir

Hep beraber söyleriz biz

Halaylar bir horonlar bir

Aynı sazın teliyiz biz

 

Gönüller bir dualar bir

Bir Allahın kuluyuz biz

Has bahçemiz yurdumuzdur

Aynı bağın gülüyüz biz

 

Haydi bi daha bidaha bidaha

Hep beraber söyleyelim

Vur şu davula bidaha bidaha

Hem çoşup hem söyleyelim...

 

Hoca’nın üslubuyla unutmuşsunuzdur hatırlatayım…

 

HADİ ORADAN…

 

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Seçimini Yaptı
Ankara Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı