Advert
MODİFİYE ŞAHİNLER VE ATIL SİYASİLER
Soner Aksakal

MODİFİYE ŞAHİNLER VE ATIL SİYASİLER

Hayalini kurmam hiçbir arabanın, ama bu aralar dikkatimi çekiyor eski kasa şahinler ve doğanlar…

MODİFİYE ŞAHİNLER VE ATIL SİYASİLER

 

Hayalini kurmam hiçbir arabanın, ama bu aralar dikkatimi çekiyor eski kasa şahinler ve doğanlar…

***

Ve patavatsızlığıma yenik düşerek, hâşâ huzurdan bir benzetme geliyor aklıma fizandan…

***

Ne yapayım muzurluk var kanımda ve tad alamıyorum hiçbir yazımda siyasilerle uğraşmadan…

***

Taktım kafaya bu aralar şahinleri, piyasa değeri 6.000 olan ama bizim tutkulu arkadaşlarımızın 15.000 harcayarak piyasaya çıktıkları arabaları ve bir de eskimiş olsa da, dönemi bitse de hala lak lak konuşan atıl siyasileri en önemlisi de bu arabalarla bu siyasilerin benzerliklerini.

***

 

İkisinin de ortak özelliği piyasadan silinme çağına gelmiş olmalarına rağmen hala ortalıkta olmaları…

***

Dönemi geçmiş arabaların modifiye edilerek yeniden sokaklarda dolaşmaları ile bu çöpe atılması ya da zihniyetleri vizyonları çoktan mezar taşına yazılmış olmasına rağmen yeni yeni şekil ve taklalarla siyasete girmeye çalışmaları bu ne kadar büyük benzerlik.

***

Bir başka ortak yönleri ise hem şahinlerin hem de bu atıl siyasilerin halk tarafından inanılmaz rağbet görmeleri, halkın bu iki dönemi geçmiş objeye bağlılıklarını anlamak oldukça zor olsa da ortada ki gerçek bu….

***

Ayrıca yıpranmışlıktan mı yoksa piyasada bu ve benzeri türlerin fazla olmasından mı türevlerine her yerde rastlamak mümkün ve parçaları oldukça ucuz ve temini kolay. Bir şahininiz varsa bakkalda bile yedek parçasını bulmanız mümkün tabiri caizse. Atıl ve dönemi geçmiş siyasilerinde ortak yönü bu yüz kalmadığından mı artık yüzleri eskimiyor ikisi de anında yeni bir yüz gibi piyasaya çıkabiliyorlar.

***

Şahinler ve atıl siyasilerin bir başka ortak yönleri Şahinler sokaklar arasında dolaşırken inanılmaz ses çıkarıyor ama çıkan ses kadar gitmiyor. Aynı benzerlik, malum şahıslarda da var onlarda halkın arasında kükrüyor ama hiçbir icraat yapamıyor, iktidara gelemiyor. Yani ikisi de çok güzel pati çekiyor.

***

Hep ortak yönlerini yazdık şahinler ve atıl siyasilerin ama ortak olmayan bir yönlerinin altını çizmeden geçemeyeceğim Şahinler ne olursa olsun peynir ekmek gibi satılan yani piyasası olan bir araba dolayısıyla yolda bırakmayan dost sayabileceğimiz bir yapıya sahiptir. Bu bahsi geçen adamlar ise hiç kimse tarafından sevilmeyen ve yolda bırakamayacağı hiç kimsenin olmadığı satıcı tiplerdir . Yani birisi satın alınacak kadar değerli iken diğeri ise satan karakteriyle isim yaparlar…

***

İşin mizahı ayrı, kızdırması ise anlamlı bir yaklaşım olur umarım .. Yeni dönemde genç siyasilerin sahne aldığı ve vizyonun tamamen değiştiği bir dünya dileğiyle sonraki sayımızda Porschelarla yeni siyasileri benzetmek umuduyla saygılar atıl siyasilere…

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Seçimini Yaptı
Ankara Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı