Advert

Advert
Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay
Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay
Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay ise toplantıda slaytlar eşliğinde 2015 yılında yaptığı çalışmaları ve 2016 yılında yapacağı çalışmaları anlattı.
Advert
Haberin videosu için tıklayın!

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay ise toplantıda slaytlar eşliğinde 2015 yılında yaptığı çalışmaları ve 2016 yılında yapacağı çalışmaları anlattı.

Duruay “ 2019 yılına kadar taşralar dahil olmak özere hiçbir mahallemiz asfaltsız kalmayacak.3 yıl içerisinde Gölbaşımızın her tarafı asfaltlanacak. Bütün mahallelerimize çocuk parkı ve yürüyüş parkurları yapılacak. Bunlarla birlikte Gölbaşı’nın kronik sorunları olan Konya yolu, Mogan gölün temizlenmesi ve hastane projelerimizi tamamlayacağız” dedi.

 

 

50 MİLYON BORÇLA DEVRALDIK

 

Belediyeyi 50 milyon TL borçla devraldıklarını ama bunları dert edinmediklerini söyleyen Duruay “Biz bu borca rağmen hizmet ediyoruz. Geçtiğimiz belediye yönetimine Nasır bey 30 milyon TL nakit para bıraktı. Ama biz onlardan 50 milyon TL  borçla devraldık.” Dedi.

 

HAZIRLAR YENDİ, ARSALAR SATILDI

 

Günü kurtaran değil, geleceğe yönelik hizmetler üreten belediyecilik yaptıklarını ifade eden Duruay “ Odabaşı döneminde hiçbir arsa üretilmedi. Hazırlar yendi, arsalar satıldı.” Diye konuştu.

 

DURUAY’DAN MOBESE MÜJDESİ

 

Seğmenler Pazar yeri, 117 dönümlük Şehir Parkı ihalesinin 2016 yılında ihalesinin yapılacağını müjdeleyen Duruay, Mobese nin de bu yıl içerisinde faalieyet geçeceğini kaydetti.

 

-YENİ HASTANE, ALT GEÇİT

 

Yeni hastanenin de projelendirildiğini ve bu yıl ihalesini yapılacağını söyleyen Duruay, Gölbaşı’nın ikiye bölünmüşlüğünü ortadan kaldıracak Alt geçit projesini Karayolları Genel Müdürlüğü’ne teslim edildiğini ifade etti.

 

-MOGAN GÖLÜ TEMİZLİĞİ, KENT MEYDANI

 

Mogan Gölü’nün temizlik ihalesinin 2 Şubat:’ta yapılacağını söyleyen Duruay, Kent Meydanı ile de açıklama yaptı. Dr. Şerafettin Tombuloğlu Lisesi’nin taşınacağını ve  Sahil Parkı’yla birlikte büyük bir kent meydanını Gölbaşı’na kazandıracaklarını kaydetti.

 

ÖRENCİK İMARI DİR DAHA BOZULMAYACAK

 

Başkan Duruay imar çalışmaları hakkında da bilgi verirken, Örencik imarını bir daha bozulmayacak hale getirdiklerini de sözlerine ekledi.

 

50 MİLYON GELİR GELİYOR

 

Yapılan imar çalışmaalrıyla birlikte belediyeye gelir getirici arsalar ürettiklerini ifade eden Duruay “12 dönümlük ticari alan belediyemize 50 milyon TL gelir sağlayacak. Bu parayla da hizmetlerimizi yerine getireceğiz.” Dedi.

ETİKETLER
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert