Advert
Ulusal
Giriş Tarihi : 01-01-1970 02:00

Binali Yıldırım Kılıçdaroğlu na öyle bir yanıt verdi ki...

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Kemal Kılıçdaroğlu nun Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkındaki sözlerine sert tepki gösterdi.

Binali Yıldırım Kılıçdaroğlu na öyle bir yanıt verdi ki...
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım NTV canlı yayınında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

Yıldırım, Cumhurbaşkanı Erdoğan a "diktatör bozuntusu" sözlerini sarfeden CHP lideri Kılıçdaroğlu na "Önce lafa bakarım laf mı, bir de söyleyene bakarım adam mı?" sözleriyle yanıt verdi.

"KİME HAKARET ETTİ, MİLLETİN BAŞKANI NA"

"CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu nun Sayın Cumhurbaşkanı na yönelik eleştirileri vardı. Bu sabah da Kılıçdaroğlu hakkında bir soruşturma başlatıldı. Bu gelişmeleri nasıl değerlendirirsiniz?" sorusuna ilişkin Binali Yıldırım şu cevabı verdi:

Cumartesi-Pazar CHP nin kongresi vardı. Bu kongrede Kılıçdaroğlu eleştirmedi küfretti hakaret etti kime hakaret etti Cumhur un reisine yani milletin başkanına hakaret etti. Aslında bütün millete onun nezdinde hakaret etmiş oldu. Bir siyasi parti genel başkanının yapmaması gereken bir iştir. Esasında eleştiri sonuna kadar siyasette de var günlük hayatta da var. Kılıçdaroğlu Atatürk ün partisinin başında olduğuyla hep övünür Atatürk ten de örnek aldığı yok. Atatürk ün siyasi nezaketi kitaplara konu olmuştur. Mevlana, Her lafa verilecek cevap var lakin önce lafa bakarım laf mı söyleyene bakarım adam mı der. Herkes ne yaptıysa seçimlerde sonucunu alıyor.

Bu kaygı yok. Vatandaşın böyle bir kaygısı yok. Bu siyasi rakiplerimizin algı oluşturmak üzere ortaya attığı bir söz. Bu sistemde koalisyon yok, güçlü bir Meclis var. Parlamenter sistemde güçler dengesi tam sağlanamıyor. Başkan seçimiyle belediye başkanı seçiminde fark yok.

"BİZİM İÇİN SURİYE TARAFI ÇOK ÖNEMLİ"

Binali Yıldırım bu sabah Kilis te meydana gelen patlamaya ilişkin,
 "Kilis in güneyinde 3 adet roket saldırısı ikisi boşa biri okul bahçesinde bir görevliye isabet ediyor ve görevli hayatını kaybediyor. Bir süreden beri o bölgede rejim muhalifi güçlerle DAEŞ ve PYD gibi unsurlar arasında çatışma var. Bizim için bölgenin Suriye tarafı çok önemli. Gereken karşılık veriliyor, verilmeye devam edecek" ifadesini kullandı.

Binali Yıldırım açıklamalarından satırbaşları:

GÜNEYDOĞU DA TERÖRLE MÜCADELE

Terör canımızı acıtıyor. Terörle mücadele devam ediyor. Dün yine kalleşçe 3 polisimizi şehit ettiler. Tabii terörle mücadelede tek sesli olmak çok önemli.

AKADEMİSYEN BİLDİRİSİ POLEMİĞİ

Akademisyen diye kendilerini niteleyen grubun yayımladığı bildiri esef vericidir. PKK nın yazacağı bir bildiri bundan farklı olamazdı. Ne yazık ki teröre alet olmuşlardır. Onlardan beklenen Biz kandırıldık, milletten özür diliyoruz demeleridir.

"KÜRTÇE ANONS OLMAYACAK"

Türkiye nin resmi dili Türkçe dir. Ana dilde öğrenmek serbesttir. Tek devlet tek millet tek vatan ve tek bayrak. Bu 4 değişmez ilke asla ve asla  tartışma konusu olmaz. Gündeme getirilen öz yönetim sözde yönetim bunlar zırvadır. Kürtçe anons konusu da gündemde değildir.

"ATATÜRK HAVALİMANI, DÜNYA 3. SÜ OLDU"

2015 te Atatürk Havalimanı, havayolu taşımacılığında dünya 3. sü oldu. 2019 a kadar 30 bin kilometre bölünmüş yol hedefliyoruz. Bin 500 kilometre kadar da sıcak asfalt kaplama işi yapacağız. 

"ANKARA-NİĞDE ARASINA OTOYOL YAPACAĞIZ"

Yap-işlet-devret modeliyle yapacağımız acil yatırımlar var. Ankara-Niğde arasında yapacağımız bir otoyol var. Bunu yaptığımız zaman önemli bir bağlantıyı yapmış olacağız. 

"KANAL İSTANBUL PROJESİNİN İHALELERİNİ YAPMAYI HEDEFLİYORUZ"

Kanal İstanbul da bu sene çalışmalar biraz daha hızlanacak. Yapım çalışmalarını bu sene sonuna kadar başlatmayı hedefliyor en azından ihalelerini yapmayı hedefliyoruz. Bu büyük bir proje.

"3.KÖPRÜ BU YAZ AÇILACAK"

3. köprü aslında önümüzdeki Mayıs gibi bitiyor ancak devam eden yollar var 115 kilometre bağlantı yolları ile 225 kilometreyi buluyor bunlar tamamen bittikten sonra açalım diye bir karar aldık. Dolayısıyla Temmuz-Ağustos gibi açılışa hazır hale gelecek.

"3. HAVALİMANI 2018 DE AÇILIYOR"

3. havalimanı da tüm hızıyla devam ediyor. Biliyorsunuz bu dünyanın en büyük havalimanı birinci etabı 26 Şubat 2018 de açılmış olacak. Ondan sonra iki etabı daha var. Onlar da alınacak. Bittiğinde 150 milyon dünyanın en büyük havalimanı olacak.

Kaynak

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
135. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
90. Sayımız Çıktı
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA