Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 01-01-1970 02:00   Güncelleme : 01-01-1970 02:00

Cenazesine gelenlere mektup yazmış!

Ankara da vefat eden Ünyeli Muharrem Canbulat, cenazesine gelenler için kapıya asılması için ailesine mektup yazmış. İşte taziyeye gelenleri karşılayan o ilginç not;

Cenazesine gelenlere mektup yazmış!
Ordu nun Ünye ilçesinde vefat eden kişinin evinin kapısına, 2 yıl önce cenazesinde kullanılmak üzere seçtiği fotoğrafı ile taziye için gelenlere yazdığı not asıldı.

Ankara da yaşayan ve yaklaşık 3 yıl önce yakalandığı karaciğer rahatsızlığı nedeniyle hayatını kaybeden Muharrem Canbulat ın (76) cenazesi, toprağa verilmek üzere memleketi Ünye ilçesine getirildi.

Cenaze, Hamidiye Mahallesi ndeki evinde helallik alındıktan sonra Merkez Büyük Camii ye götürüldü.

Burada, ikindi vakti kılınan namazın ardından Canbulat ın cenazesi, Atatürk Mahallesi ndeki Asri Mezarlık ta toprağa verildi.

VASİYETİ ÜZERİNE O NOT ASILDI

Canbulat ın Hamidiye Mahallesi ndeki evinin kapısına, vasiyeti üzerine, 2 yıl önce cenazesinde kullanılmak üzere seçtiği fotoğrafı ile altına el yazısıyla taziyeye gelenler için yazdığı not asıldı.

Erdem, babasının çok düşünceli bir insan olduğunu ifade ederek, "Her anını not alırdı. Ölümünü de planlamıştı. Bize zorluk olmasın diye her şeyi not almıştı. Mezar yerini şöyle yapın, insanlara şu ikramlarda bulunun gibi her şeyi yazmıştı" diye konuştu.

Canbulat, taziyeye gelenler için yazdığı notta şu ifadeler yer alıyor:

"Muhterem dostlarımız, hoşgeldiniz. Allah razı olsun. Hakkınızı helal edin, ben herkese hakkımı helal ettim. Bilen Yasin veya 3 İhlas, 1 Fatiha okusun. Dua etsin. Lütfen dünya sohbetlerini burada değil, ileride başka mekanlarda yapınız. Peygamber Efendimiz ‘Siz ölülerinizi yad ediniz, onlar için dua edin, affını dileyiniz, ibret alınız’ diyor. Allah hepinize sağlıklı, imanlı uzun ömür versin. Amin."

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
156. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA