Advert
3. Sayfa
Giriş Tarihi : 04-10-2015 13:56   Güncelleme : 04-10-2015 13:56

DEV SATRANÇ 7'DEN 70'E HERKESİN İLGİ ODAĞI OLDU

Aliağa'nın Onat Kutlar Caddesi üzerinde projelendirilen ‘Sanat Sokağı’nda dev bir satranç oyun alanı oluşturan Aliağa Belediyesi, kente kazandırdığı bu kalıcı hizmet ile satranç severlerin takdirini topladı.

DEV SATRANÇ 7'DEN 70'E HERKESİN İLGİ ODAĞI OLDU

Aliağa nın Onat Kutlar Caddesi üzerinde projelendirilen ‘Sanat Sokağı’nda dev bir satranç oyun alanı oluşturan Aliağa Belediyesi, kente kazandırdığı bu kalıcı hizmet ile satranç severlerin takdirini topladı.Aliağa Belediyesi tarafından Onat Kutlar Caddesi’nde yapılan düzenleme çalışmaları ile sanat sokağına dönüştürülen alanda kurulan dev satranç sahası,  başta gençler olmak üzere görenlerin ilgi odağı oluyor.Satranç severlere, satrancı dev sahada oynama imkânını sunan Aliağa Belediyesi, kente görsel olarak da ayrı bir zenginlik katan dev satranç sahasıyla;  Aliağalı çocuklara satrancı sevdirmeyi, gençlerin sosyal faaliyetlerine katkı sunmayı ve 7’den 70 e her yaştan vatandaşa keyifli zaman geçirtmeyi hedefliyor.

 

 

 

 

Görsel tasarımı ve huzur veren ortamı ile özellikle akşamları ailelerin uğrak mekânı olan ‘Sanat Sokağı’nda büyükler sükûnetin tadını çıkartırken, gençlerde satranç oynayarak vakit geçiriyor. Oluşturulan satranç oyun alanında gençlerin yanı sıra zaman zaman büyüklerde dev sahada satranç oynamanın keyfini çıkartıyor. Satranç severlerin dilediği zaman kullanabileceği sahada taşlar 24 saat hazır bulunduruluyor.Gençlere hızlı düşünmenin yanı sıra sabrı, disiplini ve stratejiyi öğreten satranç sporunu Aliağa’da her fırsatta oynanabilen bir oyun haline getirmek istediklerini belirten Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, “Özellikle gençlerimiz için dizayn ettiğimiz bu dev satranç sahası ile gençlerimize satranç sporunu sevdirmeyi hedefliyoruz. Ayrıca gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzaklaştıracak bu tür spor faaliyetlerini yaygınlaştırmayı da kendimize görev olarak görüyoruz” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
141. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA