Advert
Ankara’da Bayram Farkı
Ankara’da Bayram Farkı
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Başkent’teki top ve oyuncak dağıtım turuna Ulus, Kızılay, Yenimahalle, Etimesgut ve Sincan’da devam etti

 

 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Başkent’teki top ve oyuncak dağıtım turuna Ulus, Kızılay, Yenimahalle, Etimesgut ve Sincan’da devam etti.

Kurban Bayramı tatili nedeniyle her gün ayrı ayrı ilçeleri; cadde cadde, sokak sokak gezen, çocuklara top ve oyuncaklar dağıtan, büyüklerle de bayramlaşan Başkan Gökçek, Bayram’ın üçüncü gününde de on binlerce çocuğun ve ailesinin mutluluğuna ortak oldu.

 

-KIZILAY VE ULUS’TA “MELİH AMCA” SESLERİ

Çeşit çeşit hediyelerle dolu olan otobüsün içinden Başkentlileri selamlayan ve bayramlarını kutlayan Başkan Gökçek, Turuna  Ankara’nın en önemli merkezlerinden Kızılay ve Ulus’taki aile ve çocuklarına hediyeler dağıtarak başladı. Kafelerin pencerelerinden, araçlardan veya kaldırımlardan el sallayan büyüklerle bayramlaşan; otobüsün yanına koşup, “Melih Amca” diye seslenerek hediye isteyen çocuklara da top, oyuncak bebek ve badminton raketi veren Başkan Gökçek, yol boyunca Başkentlilerin yoğun ilgi seliyle karşılandı.

 

-CEP TELEFONLARIYLA KAYDETTİLER

Daha sonra güzergahını Yenimahalle’ye çeviren ve özellikle İvedik Caddesi’nde yol boyunca yine yoğun bir ilgiyle karşılanan Başkan Gökçek’in hediyelerinden alan, bayramlaşan ve evlerinin balkonlarından el sallayan Başkentlilerin Bayram neşesi ikiye katlandı.

Kaldırımda bekleyerek, cep telefonuyla Başkan Gökçek’in, adeta neşe dağıtan otobüsünü kaydeden vatandaşlar, bir yandan el sallayıp, bir yandan da bu güzel atmosferi ölümsüzleştirmeye çalıştılar.

Yenimahalle gezisinin ardından Osmanlıspor’ın 3-1 galibiyetiyle sonuçlanan Trabzonspor maçının oynandığı Osmanlıspor Stadyumu’na da uğrayan ve karşılaşmayı izleyen Başkan Gökçek, maçın ardından yeniden hediye dağıtımı için yola koyularak, bu kez Etimesgut’taki çocuk ve aileleriyle buluştu.

Burada da otobüsten hediye dağıtımını sürdüren Başkan Gökçek’in son durağı ise her bir cadde ve sokağında kendisini coşkuyla karşılayan vatandaşların bulunduğu Sincan oldu. Buradaki sevgi selindeki çocukların hiçbirinin hediyeden mahrum kalmaması için uğraş veren ve her bir çocuğa top ve oyuncak verebilmek için gayret sarfeden Başkan Gökçek, büyüklerin de bayramlarını kutladı, onların bayram kutlamasını coşkuyla karşılık verdi.

 

 

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı Büyükşehir Belediyesi Melih GÖKÇEK Bayram Top ve Oyuncak Dağıtım Turu Melih Amca
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500