Advert
Başkan Çetin'den Kurban Bayramı Mesajı
Başkan Çetin'den Kurban Bayramı Mesajı
Pursaklar belediye başkanı selçuk çetin yaklaşan kurban bayramı öncesi yayımladığı mesajında “birlik, beraberlik ve kardeşlik” vurgusu yaptı

Başkan Çetin, yayımladığı mesajında hem dünyada yaşanan zulümlere hem de ülkemizi derinden üzen terör olaylarına dikkat çekti. Dünya’da yaşanan mülteci sorunu ve Türkiye’deki terör olaylarının yaklaşan Kurban Bayramı öncesi herkesi derinden etkilediğini belirten Selçuk Çetin, “Kurban Bayramı birlik, beraberlik ve kardeşliğimize vesile olsun” ifadelerini kullandı.

 

Başta Suriyeliler olmak üzere yaşanan mülteci sorununa dünyanın sessiz kalmasını eleştiren Başkan, İsrail askerlerinin Mascid-i Aksa’yı postallarıyla çiğnemesi ve Müslümanların ibadet özgürlüğüne kast edilmesini de kınadı.

 

 

Başkan Çetin mesajına şöyle devam etti: “Dünyada ve ülkemizde olup bitenler şüphesiz bizleri derinden yaralamıştır. Özellikle son günlerde yaşadığımız terör olaylarında hayatını kaybeden yiğit evlatlarımızın şehadet haberleri, yine yurtlarından göç ederek deniz üzerinde umut yolculuğuna çıkan ama hayatlarını kaybeden mülteciler yüreklerimizi dağlamıştır. Bu olaylarda insanlığın kıyıya vurduğunun resmi olan Suriyeli Aylan’ın masum bedeni, İsrail askerlerinin postallarıyla Mescid-i Aksa’ya girmesi hafızalarımıza kazınmıştır. Polislerimizin uykularında hunharca şehit edilmesi, askerlerimizin hain pusularda şehadet şerbeti içmesi, birlik ve beraberliğimize kastetmek isteyenlerin niyetlerini ortaya koymuştur. Şunu kimse unutmamalı ki şehitlerimiz bizlerin birlik ve beraberliğini sağlamak, vatanın bölünmez bütünlüğünü korumak için canlarını feda etmişlerdir. Bu aziz milletin arasına hiçbir güç, kin ve nefret tohumlarını atamayacaktır. Bugün daha gür sesle ‘Birlik, beraberlik ve kardeşlik’ diyeceğiz. Hep birlikte terörü lanetleyeceğiz. Bugün daha çok birbirimize kenetleneceğiz. Bayramlar bunun için güzel bir vesiledir. Bu duygu ve düşüncelerle Kurban Bayramı’nın birlik, beraberlik ve kardeşliğimize vesile olmasını diliyorum. Şehitlerimize bir kez daha Rabbimden rahmet niyaz ediyorum. Rabbim hepimize bayram edebilmeyi nasip eylesin.”

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı Pursaklar Belediyesi Selçuk Çetin Bayram Mesajı
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500