Advert
“Hoş Geldin Küçük Hemşerim” Örnek Oldu
“Hoş Geldin Küçük Hemşerim” Örnek Oldu
Pursaklar Belediyesi tarafından yıllar önce uygulaya konan “Hoş Geldin Küçük Hemşerim” projesi Ankara’daki diğer belediyelere ilham kaynağı oldu. Yaygınlaşan bu proje Ankara halkı tarafında da takdir gördü

Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, yıllar önce başlattığı proje ile ilçede yeni doğan bebeklere ilk hediyesini verdi. Kamuoyunun takdirini kazanan bu proje hem Sağlık Bakanlığına hem de diğer ilçe belediyelerine örnek oldu. Pursaklar Belediyesi Sosyal Yardım Müdürlüğü (Tebessüm Çarşısı) tarafından yürütülen “Hoş Geldin Küçük Hemşerim” kampanyası her geçen yıl daha da yaygınlaşıyor.

 

Pursaklar’da ikamet eden ailelerin yeni doğan bebeklerine ilk hediyelerini veren Pursaklar Belediyesi, yıllar önce uygulamaya koyduğu bu proje ile Ankara’daki diğer belediyelere de örnek oldu. Pursaklar Belediyesi’nin bu projesini farklı isimlerle uygulamaya koyan diğer ilçe belediyeleri, projenin çok önemli bir halkla ilişkiler hizmeti olduğunu belirtiyor.

 

Pursaklar Belediyesi, hem ilçe sakinlerinin hem de kamuoyunun beğenisini kazanan bu kampanya ile 2012’den beri binlerce yeni doğan bebeğe ilk hediyesini verdi. Ziyaret esnasında yeni doğan bebeklere Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin’in özel olarak hazırlattığı bebek takımı, zıbın, taşınabilir beşik, ana kucağı, bebek çantasından oluşan hediye verilerek hayırlı olsun ziyareti gerçekleştiriliyor. Yeni doğan bebeklerin tespiti ise Pursaklar İlçe Nüfus Müdürlüğü’nden güncel veriler alınarak yapılıyor. Son bir ay içerisinde ise 200 ev ziyaret edilerek hediyeleri verildi.

 

 

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı Pursaklar Belediyesi Selçuk Çetin
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500