Advert
3. Sayfa
Giriş Tarihi : 30-07-2015 10:23   Güncelleme : 30-07-2015 10:23

Minik Yavru Almanya Yolcusu

Keçiören Belediyesi Hayvanların Sıcak Bir Yuvaya Kavuşması Amacıyla Başlattığı "Sahiplenmek İstiyorum" Uygulamasını Devam Ettiriyor

Minik Yavru Almanya Yolcusu

Gerek web sitesi yoluyla gerekse doğrudan başvuru yapılarak sokak hayvanlarını sahiplendiren Keçiören Belediyesi ne bu sefer Almanya da yaşayan Engin (42) - Hilal (35) Ayhan çifti başvurdu.

 

20 yılı aşkın bir süredir Almanya da yaşayan çift, oğulları Mustafa Metin Ayhan ın (17) isteğiyle bir yavru sokak köpeğini sahiplendiler. İnternet aracılığıyla bu hizmetten haberdar olan ve yazları Keçiören Karargahtepe Mahallesinde ikamet eden çift, 3 aylık sokak köpeğini sahiplenerek bakımını üstlendiler.

 

Gerekli veteriner kontrollerinin ardından yeni sahibine teslim edilen köpeğe Mustafa Metin Ayhan "boncuk" ismini verdi. Çocukluğundan beri bir köpeğinin olmasını isteyen Mustafa Metin daha önceleri balık ve kuş beslediğini ifade etti. Almanya nın Frankfurt kentinde yaşayan 2 çocuklu ailenin köpek besleme isteğine aracı olan Keçiören Belediyesi nin son 1 yılda sahiplendirdiği hayvan sayısı ise son sahiplendirme ile beraber 29 a ulaştı.

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
135. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
90. Sayımız Çıktı
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA