Advert
3. Sayfa
Giriş Tarihi : 22-07-2015 16:51   Güncelleme : 22-07-2015 16:51

Büyükşehir Belediyesi Kaldırımları Yeniliyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Esat Caddesi’ni de yepyeni kaldırım taşlarıyla donatıyor

Büyükşehir Belediyesi Kaldırımları Yeniliyor

Başkent’in dört bir tarafında başlatılan asfalt ve kaldırım seferberliğine devam eden Büyükşehir Belediyesi, tatil mevsimiyle birlikte çalışmalarını merkezde de yoğunlaştırdı.

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı, Tunalı Hilmi Caddesi’nin ardından şimdi de 1500 metrelik Esat Caddesi’nde  eski kaldırımları sökerek, yerlerine yepyeni, modern ve bazalt kaplamalı beton bloklar döşüyor.

Bölgede oturan vatandaşların çalışmalardan rahatsız olmaması için özen gösterildiğini kaydeden yetkililer, yenileme çalışmaları kapsamında Esat Caddesi’nin, engelli vatandaşların da kullanımına uygun bir şekilde yepyeni kaldırıma kavuşturulduğunu anlattılar.

 

ENGELLİ VATANDAŞLAR DA DÜŞÜNÜLÜYOR

 

Ankara Büyükşehir Belediyesi logolu taşlarla süslenen yeni kaldırımlar, engelli vatandaşlar da düşünülerek dizayn ediliyor. Görme engelliler için kılavuz beton parke ve uyarıcı beton parkenin kullanıldığı kaldırımlar, çift yönlü olarak yenileniyor.

          2.80 ve 2.30 metre genişliğinde çift yönlü olarak düzenlenen  çalışmalar kapsamında, Esat Caddesi’nde 8 bin metrekare kaldırım döşeneceğini ifade eden Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Vedat Üçpınar, “Tıpkı Tunalı Hilmi Caddesi’nde olduğu gibi bu bölge de eskiyen kaldırımların yerine bazalt kaplamalı kaldırımlar döşüyoruz. Bu sayede artık eskimiş ve bölüm bölüm yürünemez hale gelmiş kaldırımların yerine çok daha sağlam ve modern kaldırımlar yerleştiriyoruz” dedi.

 

Ankara genelinde de kaldırım çalışmalarının okulların kapanmasıyla ve tatil sezonunun başlamasıyla birlikte yoğunlaştığını hatırlatan Vedat Üçpınar, özellikle Çankaya bölgesinde ihtiyaca göre kaldırım yenileme çalışmalarının süreceğini kaydetti.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
141. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA