Advert
3. Sayfa
Giriş Tarihi : 22-07-2015 14:32   Güncelleme : 22-07-2015 14:32

Sutyenli Keçiler Görenleri Şaşırtıyor

Balıkesir'de, 2 çocuk annesi bir kadının baktığı keçiler zarar görmesin diye memelerine taktığı torba, "sutyenli keçi" esprisine yol açtı.

Sutyenli Keçiler Görenleri Şaşırtıyor

Balıkesir in Burhaniye ilçesininin Bahadınlı köyünde 2 çocuk annesi bir kadının baktığı keçiler görenleri şaşırtıyor. Süt veren keçilerin memeleri çalı çırpılara takılıp zarar görmesin diye takılan torbalar, "sutyenli keçi" esprisine sebep oldu.

 

OĞLAKLAR EMMESİN ÇALI ÇIRPI RAHATSIZ ETMESİN DİYE TORBA TAKTI

 

İlçeye 7 kilometre uzaklıktaki Bahadınlı köyüne yerleşen Neşe Orhon, keçi beslemeye başladı. Orhon, 10 keçiden süt veren 3 keçisinin memelerine de oğlakların emmemesi ve çalı çırpıdan zarar görmemesi için birer torba taktı. Keçilerin memelerine takılan torbalar çevrede "sutyenli keçi" esprisine sebep oldu. Çevreden eşinin dostunun da torba diktirip gönderdiğini anlatan Neşe Orhon, köy halkı ile iyi anlaştıklarını söyledi.

 

 

 

"BU İŞE 10 YIL ÖNCE BAŞLADIK"

 

Keçilerini çok sevdiğini anlatan 2 çocuk annesi Neşe Orhon, "Bu işe 10 yıl önce başladık. Önce acemiydik. Sonra zamanla işi öğrendik. İlk zamanlar keçi sayısı biraz fazlaydı. Ancak şu anda 10 keçimiz var. Biz şehirden köye yerleştiğimiz için başta biraz zorluklar çektik. Şimdi köyde HAYAT tarzını öğrenmeye başladık. Onlar bana, ben onlara alıştım. Kızlarım da arada yaramazlık yapıyorlar." dedi.

 

 

 

"MECBUREN TORBA TAKIYORUM"

 

 

Orhon, sözlerine şlunları ekledi; "Yavrularını fazla emziriyorlar. Ben de onlara fazla emzirmemeleri için torba taktım. Burada çalı çırpı çok olduğu için memeleri yırtılıyor. Yırtılmasın, mikrop kapmasın diye mecburen torba takıyorum. Torbalar fazla dayanmıyor. Bunun için tanıdıklarım da torba dikip gönderiyor. Keçilere taktığım torbalar köyde espri konusu oldu. Hatta şaka yollu olarak ben kızlarıma özel sutyen diktiriyorum diyorum. Öyle gülüşüyoruz" dedi.

 

Kaynak :Haberlercom

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
135. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
90. Sayımız Çıktı
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA