Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 15-05-2015 16:26   Güncelleme : 15-05-2015 16:26

Engelliler Haftasında Yüzler Güldü

Pursaklar Belediyesi’nin katkılarıyla Başkent Engelsiz Yaşamı Destekleme Derneği tarafından düzenlenen programda engellilere verilen tekerlekli sandalyeler yüzleri güldürdü.

Engelliler Haftasında Yüzler Güldü

Pursaklar Belediyesi Abdurrahim Karakoç Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Engelliler Haftası programına Pursaklar Kaymakamı İhsan Kara, Belediye Başkanı Selçuk Çetin, AK Parti Milletvekili Adayı Selim Cerrah, belediye meclis üyeleri, belediye başkan yardımcıları, Başkent Engelsiz Yaşamı Destekleme Derneği yetkilileri ve çok sayıda davetli katıldı. Programda konuşma yapan Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, “Her birimiz engelli adayıyız. ‘Ne oldum değil ne olacağım demek’ önemli. Pursaklar’da engelleri hep birlikte aşıp, yüzleri güldürüyoruz. Bu vesileyle Engelliler Günü kutlu olsun” dedi.

Çetin: “Hayat reçetesini iyi okumak lazım”

“Bize sunulan hayatın reçetesini iyi okumak lazım” diyen Başkan Çetin, konuşmasının devamında şunları söyledi: “Rabbim bir kader yazıyor ve bizler bu kaderi yaşıyoruz. Bize sunulan hayatın reçetesini iyi okumak lazım. Zulme maruz kaldığında zalimin yanında mı olacaksın mazlumun yanında mı olacaksın? Gençliğinde ne yaptın, sağlığında ne yaptın, ihtiyarladığında ne yaptın? Engelli olduğunda isyan mı ettin sabır mı etin? Bunlar bizden sorulacak. Hayat o kadar kısa. Ama Rabbim bu hayatın içerisine öyle güzellikler bahşetmiş ki. Bütün insanlar ölümü tadacaktır. Mükâfat da var ceza da var. Bizler bu dünyayı ebedi âleme tercih ediyorsak vay halimize. Bu kısacık dünyayı huzur içinde ibadet içinde yaşamalıyız. Rabbim bu günlerimizi aratmasın. Gününüz kutlu olsun. Rabbim sizlere hayırlı ömürler, güzel yaşamlar nasip etsin.”

Kara: “Engelsiz yaşam için birlikte çalışacağız”

Pursaklar Kaymakamı İhsan Kara da yaptığı konuşmada “Başkent Engelsiz Yaşamı Destekleme Derneği’ni kutluyorum. Başarılarının devamını diliyorum. Pursaklar’a geldiğimden beri çok güzel çalışmalara şahit oldum. Engelsiz yaşam için hep birlikte çalışacağız. Hem Kaymakamlık olarak hem de Belediye olarak ne yapılması gerekiyorsa onu yapmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

AK Parti Ankara Milletvekili Adayı Selim Cerrah AK Parti döneminde engellilere yönelik sunulan hizmetlerin arttığını belirterek, “Bizler engelli vatandaşlarımızı engelli olarak değil, değerli olarak gördük. Hayır dualarının bizim için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz” dedi.

Başkent Engelsiz Yaşamı Destekleme Derneği Başkanı Sebati Karakılıç ise bugüne kadar engelsiz yaşam için yapılan tüm çalışmalara destek veren başta Pursaklar Belediyesi olmak üzere herkese teşekkür etti. Henüz hamileyken bebeğinin engelli olacağını öğrenmesine karşın doğum kararı alan Zehra Avşar dernek tarafından “Yılın Annesi” olarak seçilip plaketle ödüllendirildi. Engellilerin yaşamlarını konu alan hikayesiyle Ecem Karakılıç “Yılın Engellisi” ödülü aldı.

 

Programın sonunda 4 engelli vatandaşa tekerlekli sandalye hediye edilirken, davetlilere de yiyecek ve içecek ikram edildi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
135. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Yeni Başkan Aksoy
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA