Advert

Advert
Belediyenin destek sınırı 44 Bin TL'yi aşmayacak.
Belediyenin destek sınırı 44 Bin TL'yi aşmayacak.
Dün meclisten oy çokluğu ile geçen Gölbaşı İlçe Tarım Müdürlüğü’nün iyi hizmet vermesi amacıyla yapılacak ek binası için Gölbaşı Belediyesi’nin destek vermesi talebi yine meclisin gündemindeydi.
Advert

Gölbaşı Belediyesi’nin İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nün yapılacak olan ek binasına destek vermesi ile ilgili dün meclise gelen başkanlık yazısı Ak Partililerin oyu ile meclisten oy çokluğu ile geçti.

Meclise gelen destek talebinde Gölbaşı Belediyesi’nin ne tür bir destekte bulunacağı, destek miktarının ne olacağının belirtilmemesi üzerine CHP’li meclis üyesi Hatice Hüsnüoğlu daha detaylı bilgi sahibi olmaları adına söz konusu gündem maddesinin komisyona havale edilmesini talep etmişti.

MHP’li meclis üyeleri de katkının ne olacağı hususunda meclisten bilgi istemiş, ancak acil olduğu gerekçesiyle gündem maddesi oylamaya sunulmuştu.

 

MHP ve CHP’nin red verdiği gündem maddesi AK Partililerin kabul oyu ile meclisten oy çokluğu ile geçmişti.

 

Detaylı bilgi istiyoruz

 

Bugün gerçekleştirilen meclis toplantısında MHP Grup Başkanı Yücel Aksakal konu üzerinde söz alarak, “İlçe Tarım Müdürlüğü ve Kaymakamlığın önderliğinde bir çalışma var. Bu konuda belediyemizden destek istenmiş. CHP meclis üyesi Hatice Hanım konunun komisyona havalesini istemiş ve kabul edilmemiştir. Mecliste görüşülmesi istenmiş fakat bilgi verilmemiş. Belediye Başkanımız ve ilçe tarımdan arkadaşlarla konunun içeriği hakkında görüş sağladık. İçeriği az çok öğrendik. Daha önce de olduğu gibi halkımıza, çiftçimize hizmet veren bütün müdürlüklere destek vermek bizim görevimizdir” diyerek konunun detayları ile ilgili bilgi sahibi olmak istediklerini ifade etti.

 

İçeriğini eğer bilseydik.

 

CHP’li Meclis Üyesi Hatice Hüsnüoğlu da yapmış olduğu konuşmasında “İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne yapılacak ek binanın komisyona gönderilmesini istemiştim. Nedeni ise, Belediyemizin hangi konularda destek vereceği ile ilgilidir. Bir sonraki meclis toplantısına da gelebileceğini ifade ettim. Kamuoyunda bizler yanlış anlaşıldık. Daha önce kaymakamlığa verilen araç, Ankara Üniversitesi ek binası ile ilgili destek vermiştik. Bu konu ile ilgili de desteğimizi elbette ki verecektik. Fakat konunun içeriğini bilmediğimiz için biz karşı oy kullandık. Kamuoyunda da bu şekilde görülmek istemiyoruz. Eğer içeriğini bilmiş olsaydık elbette ki destek verecektir. Çünkü dış mahallelerde tarım ve hayvancılık yapılıyor. Gölbaşı’nda da Tarım ve ilçe Müdürlüğünün iyi hizmet verebilecek bir binaya ihtiyacı var bununda bilinci içerisindeyiz” diyerek, CHP olarak yapılan desteğe karşı olmadıklarını sadece konuyla ilgili detaylı bilgiye sahip olmadıklarını bu nedenle de mecliste red oyu verdiklerini ifade etti.

 

Sınır 44. Bin TL.

 

Muhalefetin açıklamalarının ardından meclise başkanlık eden AK Parti Büyükşehir Belediyesi ve Gölbaşı Belediyesi Meclis Üyesi Murat Beybalta’da; “Yetki içeriğini bizim açıklamamız gerekiyordu. Ama benim açılamam için bütün detay ve bilgilere sahip olmam da gerekiyordu. Özellikle bugün konu ile ilgili arkadaşlarımız detaylı bilgi almış. Daha öncede Kaymakamlık, STK, belediyemiz vb. kurum ve kuruluşlar bu binanın yapımı ile ilgili bir protokol yapmışlar. Bu protokolde hafriyat alımı ve temelle ilgili iş ve işlemleri belediyemiz üstlenmiştir. Bu miktarda pazarlık sınırı aşmayacak yani 44 bin TL’yi aşmayacak bir imalatın belediyemiz tarafından yapılması kararlaştırıldı” diyerek açıklamada bulundu.

 

Kaynak : Göl Haber Başkent Gazetesi

ETİKETLER
ankara Gölbaşı Belediye Meclis Toplantısı Murat Bey Balta Hatice Hüsnüoğlu chp
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert