Advert
Siyaset
Giriş Tarihi : 08-11-2014 17:39   Güncelleme : 08-11-2014 17:39

Karaaslan'la Yola Devam

Ak Parti Genel Merkezi’nin tek aday olarak gösterdiği İlçe Başkanı Osman Karaaslan 313 delegenin oyunu alarak tekrar ilçe Başkanlığı’na seçildi.

Karaaslan'la Yola Devam

Gölbaşı Ak Parti Teşkilatı 5. olağan kongresinde 313 delegenin oyunu alan Osman Karaaslan yeniden ilçe başkanı seçildi. 

Kongrede konuşan AK Parti İlçe Başkanı Osman Karaaslan, Ak Parti’nin her seçimlerde oylarını arttırdığını ifade ederek, “Ak Parti’mizin Gölbaşı 5. Olağan Kongresi  hayırlı olsun. Her girdiği seçimde oylarını arttırmış, IMF borcunu sıfıra düşürdüğü gün küresel saldırılara maruz kalarak yedi düvele karşı mücadele eden,  zaferle çıkmış 30 Mart seçimlerinde Türkiye genelinde, yerel yönetimlerin %80’nini almış, cumhurun ilk defa başkanlık seçtiği 10 Ağustos seçimlerinde dünyaya nasip olmuş adam gibi adam Recep Tayyip Erdoğan’ı Cumhurbaşkanı seçtirmeyi başarmış, stratejik yeniliklerle Türkiye’nin gizli hazinelerini keşfettikten sonra, Türkiye Cumhuriyeti Başbakakanlığı ve Ak Parti’nin Genel Başkanlığını mümtaz insan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun başında  bulunduğu bir partinin 30 Mart’ta Gölbaşı Belediye Başkanlığı’nı kazanan, 10 Ağustos’ta Ak Parti’nin kurucu Genel Başkanı’nın Cumhurbaşkanı seçildiği seçimlerde, Türkiye ortalamasının %56 oy almayı başaran Gölbaşı Teşkilatının İlçe Başkanı olarak bugün bu kürsüye çıkmanın onurunu ve sevincini yaşıyorum” dedi. 

Karaaslan konuşmasında Genel Başkan Davutoğlu’nun sözlerine vurgu yaparak, “Bizler Büyük Türkiye hedefine doğru yol alırken, hedefinden hiç şaşmayan, Türkiye’ye bir mil daha mesafe aldırmak için bütün gücüyle, bütün gayreti ve yüreğiyle o gemiye kürek sallayan en büyük hizmeti vatan hizmeti sayan ak Kadrolarız. Ak Parti Türkiye’nin makul çoğunluğunu biraz daha genişletmektedir. Sayın Genel Başkanımızın ifade ettiği gibi, büyük işler için büyük düşünmek gerekir büyük düşünmek öz güven ister” ifadesinde bulundu.  

 

Yeniden Ak Parti Gölbaşı İlçe Başkanlığı’na seçilen Karaaslan, bir sonra ki seçimlerde Ak Parti’nin Gölbaşı’nda oyları arttıracaklarını belirterek, Şeyh Edebali’nin oğlu Osman Gazi’ye nasihatini örnek göstererek, “Önümüzde çok önemli bir seçim var. Ben kürsüden şunu taahhüt ediyorum. En son seçimlerde aldığımız %56’lık oy oranını inşallah göreve bir kez daha geldiğimiz de 2015 hedefimiz %60 olacaktır. Bir ve beraber olarak bu yolda yürüyeceğiz, birlikte başaracağız. Bizler şunu düstur edinmeliyiz, Ey Oğul Beysin bundan sonra öfke bize, uysallık sana. Güceniklik bize, gönül alma sana. Suçlamak bize, katlanmak sana. Acizlik bize, hoş görmek sana. Anlaşmazlıklar bize adalet sana. İnşallah Şeyh Edebali’nin  Osman Gazi’ye nasihatını hep birlikte uygulayacağız” diyerek sözlerini bitirdi. 

Kongreye katılan Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz yaptığı konuşmada ;

Bugün isteseydiniz eğer evinizde kalabilirdiniz. Ama dediniz ki, evde kalmaktan daha iyi bir iş var. O iş Hak yolunda yürümek, halka hizmet yolunda yürüme.  Çünkü halka hizmet hakka hizmettir dediniz buraya geldiniz. Buraya gelmek için davete gerek yok. İnsan evine giderken davet beklemez, Ak Parti sizin evinizdir. Birliğimizin ve beraberliğimizin bozulmaması lazım. Bu birliğimiz ve beraberliğimizdir ki, Türkiye’de istikrarın devamına yol açtı.  Bakın bir başka ülke olsa çok kısa süre içerisinde, yerel yönetimlerde seçim yapılacak, belediyeler değişecek, belediye meclis üyeleri değişecek, büyükşehir olmayanlara il genel meclisi üyeleri değişecek, ondan sonra cumhurbaşkanı seçimi yapılacak, cumhurbaşkanı seçilecek. Başbakan değişecek, bakanlar kurulu değişecek ve ekonomide negatifliğe giden bir husus olmayacak. Eğer Türkiye’de olan bu güvenden dolayı oluyor.  Bu güveni sağladığınız için, Ak Parti iktidarına destek verdiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum.  Bu birlik ve beraberlikte Gölbaşılı kardeşlerim kendi üzerine düşen görevi yaptı. Belediye başkanlığı seçiminde gösterdiniz, cumhurbaşkanlığı seçiminde gösterdiniz.  Allah sizden iki cihanda da yüzlerinizi ak eylesin. Güzel kardeşlerimiz çok şey yaptınız. Türkiye’ye çağ atlattınız. Yardım alan Türkiye’den, yardım eden Türkiye’ye getirdiniz.  Borç alan Türkiye’den, borç veren Türkiye’ye getirdiniz. Ama yapacak daha çok şey var.  2023 hedeflerimiz var, daha demokratik bir Türkiye olsun diyoruz. Daha büyük adımlarla yaşanılır Türkiye olsun istiyoruz, kardeşlerimiz daha zengin olsun diyoruz. Daha özgür bir Türkiye’de evlatlarımızla yaşayalım diyoruz. Bunu yapar mıyız ? Eğer birlik ve beraberliğimiz devam ederse bunu yaparız güzel kardeşlerim" dedi. 

Ak Parti İl Başkanı Nedim Yamalı da konuşmasında Osman Karaaslan’a çalışmalarında başarılar dileyerek, “AK Parti iyi çalışan bir partidir. Bizim ilçe teşkilatımız her hafta toplanır, çalışma faaliyetlerini gözden geçirir, aylık danışma meclisi toplantısını yapar. Buradan çıkan değerlendirmeler aylık rapor haline getirilir. Bu işler her ay böyle devam eder. Bizim başarımızın sırrı budur. Biz ülkemizi seviyoruz, bizim partimizin kongreleri farklı yapılır. Diğer partilerde herkes birbirinden kaçar. Bizim kongrelerimizde ise uzun uzun her şey konuşulur. İlçe, il teşkilatları bir araya gelir. Genel merkezin, belediyelerin görüşü alınır. Bu karara da herkes uyar. Kardeşçe bu çalışmalar devam eder. İşte bizim gücümüz buradan gelir. Biz çok çalışan, dersini iyi yapan bir teşkilatız. Bu bizim inancımızdan gelir. Ak Parti bu büyük günlere böyle gelmiştir. Bundan sonrada böyle devam edecektir” dedi.

 

Ak Parti Gölbaşı İlçe 5.Olağan Kongresi’nde seçilen yeni yönetim şu isimlerden oluştu:

İLÇE ASIL YÖNETİM KURULU ÜYELERİ: Osman Karaaslan, Abdulkadir Er, Abdullah Bulut, Ahmet Dinç, Ahmet Aktay, Alaattin yüksel, Arif Küçük, Aslı Seren, Atakan Aydın, Aydın Yılmaz, Davut Kurtoğlu, Emine Karslı, Gökhan Demir, Gökhan Gülhan, Hörment Cenk, İlhan Erdoğan, İdris Çetin, Mehmet Yıldız, Hande Şahin, Murat Otuzoğlu, Murat Andaç, Nurgül Yıldırım, Nurullah Yiğit, Nuray Şahin, Osman Ulunç, Özcan Demir, Refik Özkan, Serkan Aydoğan, Satılmış Elmadağ, Yılmaz Turan Parlak…

ASIL ÜST KURUL ÜYELERİ:


Osman Karaaslan, Fatih Duruay, Hakan Han Özcan, Mehmet Deveci, Mustafa Duran, Ertuğrul Cenk, Yakup Kaldırım, Abdulnasır Haşlak, Asker Yıldız, Yakup Kurtoğlu, Elif Özer, Selim Akceylan, İbrahim Yılmaz, Namık Kemal Doğan, Hacı Okman…

İLÇE YEDEK YÖNETİM ÜYELERİ:

Yakup Karagöz, Adem Çelik, Adbul Cevat Durmuş, Binnur Ünver, Ahmet Tipi, Mehdi Yakup Taş, Ferhat Çakal, Zeki Yıldız, Arif Gülhan, Naci Özdemir, Kemal Alkan, Adem Gülhan, Ayşe Metin, Tahir Elüman, Halil Bal, Özlem Taşpınar...


KONGREYE KATILANLAR:

Milli Savunma Bakanı İsmet yılmaz, Ak Parti İl Başkanı Nedim Yamalı, Ankara Milletvekili Tülay Selamoğlu, Ankara Milletvekili Fatih Şahin, Ankara Milletvekili Nurdan Şahin, Maliye Bakan Yardımcısı Abdullah Erdem Cantimur, Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, Bala Belediye Başkanı, Şereflikoçhisar Belediye Başkanı, Polatlı Belediye Başkanı, eski ilçe başkanları ve belediye başkanları olmak üzere delegeler ve partililer katılım sağladı. 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
135. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
90. Sayımız Çıktı
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA