Advert
Siyaset
Giriş Tarihi : 16-10-2014 13:31   Güncelleme : 16-10-2014 13:31

Ümit Atak: Mogan Gölü siyasete malzeme yapılmamalıdır

CHP Gölbaşı İlçe Başkanı ve CHP Gölbaşı Belediye meclis üyeleri, bir basın açıklaması yaparak, CHP Ankara Büyükşehir Belediye Meclis üyelerinin Mogan Gölü’nün temizlenmesine ret oyunu neden verdiklerini açıkladılar.

Ümit Atak: Mogan Gölü siyasete malzeme yapılmamalıdır

CHP Gölbaşı İlçe Başkanı Ümit Atak ve CHP Gölbaşı Belediye meclis üyeleri Bülent Elikesik ve Hatice Hüsnüoğlu Mogan Gölü’nün temizlenmesinde Ankara büyükşehir belediye meclis üyelerinin neden ret oyu verdiklerini basın toplantısı ile açıkladılar.

CHP Gölbaşı İlçe Başkanı Ümit Atak yaptığı açıklamada, Mogan Gölü’nün siyasete malzeme yapılmamasını, birlikte hareket edilmesi gerektiğini ifade ederek; “Mogan Gölü, siyasete malzeme yapılmayacak kadar önemli bir konudur. Bizim, gölün temizlenmesi konusunda ki yaklaşımımız bu bağlamda değerlendirilmelidir. Gölbaşı Belediyesi’nin yaptığı çalışmayı bu anlamda desteklemekteyiz. Sorunun yetki aktarımıyla değil, birlikte hareket etmekle çözüleceği anlaşılmıştır” dedi.

Atak, konuşmasına CHP olarak Mogan Gölü’nü kurtarma protokolünü desteklediklerini, fakat bunun herkesin katkı sağlayacağı bir ortamda yapılması gerektiğini vurgulayarak, “ Protokol imzalanarak bu birlikteliğin sağlanması tarafımızca desteklenmiştir. Fakat süreç kapalı kapılar ardında değil, herkesin katkı sağlayacağı, anlayabileceği bir platformda yürütülmelidir.

Süreçle ilgili CHP ilçe örgütü olarak katkı sağlamaya hazırız. Fakat ortaya henüz bir plan konmamıştır. Gölün temizlenmesinin bir ayağı maddi destek sağlamaksa diğer ayağı bilimsel destektir. Bu yüzden yapılacak çalışmalarda üniversitelerden destek almak akıllıca olacaktır. Sonra yapılacak çalışmaların sınırı nedir bilinmemektedir. Göl temizleme planı bir an önce yapılmalı, herkesin katkı sağlaması önemlidir. Planın maddi ve bilimsel denetime açılması çalışmaları daha verimli hale getirir” ifadelerine yer verdi.

Mogan Gölü’nün temizlenmesi ile ilgili olarak Gölbaşı Belediye Başkanlığı’nın doğru bir politika izlediğini de dile getiren Atak, imzalanan protokolde nasıl bir temizlik yapılacağı, temizliğin nereleri kapsayacağı ve 100 milyonluk bütçenin nerede ve nasıl kullanılacağını kimsenin bilmediğine dikkat çekti.

CHP İlçe Başkanı Ümit Atak, “Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nde başkanlık yazısı ile gündeme gelen Mogan Gölünün temizliği için imzalanan protokolün daha kapsamlı incelenmesi için komisyona havale edilmesini CHP’li üyeler tarafından talep edilmiştir. Ayrıca bu protokole Eymir’in zilliyetinin ODTÜ’de olması sebebi ile ODTÜ’nünde dahil edilmesi önerilmiştir” diyerek CHP’li üyelerin yöntemle ilgili sıkıntıları olduğu için önergeye ret oyu kullandıklarını açıkladı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
135. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
90. Sayımız Çıktı
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA