Advert
Siyaset
Giriş Tarihi : 14-10-2014 11:56   Güncelleme : 14-10-2014 11:56

Mogan Gölü'nün Kurtarılmasına ret !

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında, Gölbaşı'nda kabul edilen Mogan Gölü'nün kurtarılması projesi büyükşehir meclisinden CHP'li üyeler tarafından ret geldi.

Mogan Gölü'nün Kurtarılmasına ret !

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında, Gölbaşı nda kabul edilen Mogan Gölü nün kurtarılması projesi büyükşehir meclisinden CHP li üyeler tarafından ret geldi. 

Meclis’te görüşülen  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Gölbaşı Belediyesi arasında İmzalanan “Mogan Gölü’nü Kurtarma Protokolü”ne ilişkin oldu. Mogan Gölü’nün yeniden yaşanabilir bölge haline getirilmesi için yapılacak olan kapsamlı çalışmaları içeren protokole ilişkin başkanlık yazısı CHP li üyelerin ret oyuna karşılık oy çokluğu ile kabul edildi.

Protokol, son yıllarda yaşanılan kuraklık nedeniyle göldeki su seviyesinin düşmesi ve canlı yaşamının tehlikeye girmesi üzerine Mogan Gölü’nü kurtarmak için hazırlanmıştı.

 

 MECLİS TE GÖRÜŞÜLEN DİĞER KONULAR İSE; 

Meclis toplantısında, geçtiğimiz günlerde bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileri tarafından gündeme getirilen "Atatürk Orman Çiftliği" adından "Atatürk" isminin çıkarılarak, "Orman Çiftliği Mahallesi " ibaresinin kullanıldığı yönündeki eleştirilere de açıklık getirildi.

Konuya ilişkin söz alan AK Parti Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Eyüp Gözgeç, Atatürk isminin önergede geçmemesinde kesinlikle bir art niyet bulunmadığını belirterek şunları söyledi:

         "Verdiğimiz önergedeki söz konusu bölgenin ismi tapu kayıtlarında Yenimahalle İlçesi Orman Çiftliği Mahallesi olarak geçmektedir. Plan değişikliği tapu kayıtlarına uygun olarak yazılmak zorundadır. Biz de 41663 ada, 2 nolu parseli, Tapu Kayıtları, Tapu Tescil Belgesi’ne uygun olarak yazmak durumunda kaldık. Kaldı ki aynı yerle ilgili CHP li Yenimahalle Belediyesi de Encümen kararında aynı bizim gibi ‘Yenimahalle İlçesi Orman Çiftliği Mahallesi’ ibaresini kullanmıştır. Mahallenin ismini kesinlikle tapuda yazıldığı şekilde verdik. Mahallenin ismi Orman Çiftliği Mahallesi’dir. Resmi kayıtlar da bunu göstermektedir. Bunun dışında bir art niyet yoktur.  Atatürk, Cumhuriyetimizin kurucusu ve hepimizin ortak değeri, dua ettiğimiz bir liderdir.”  

 

 SU TARİFESİ DEĞİŞİYOR

Belediye Meclisi nde, elektrik satış tarifesinde ortalama %9 oranında artış gerçekleştirildiği, bunun suyun maliyetlerine büyük oranda yansıdığı kaydedilerek, asgari elektrik satış tarifesinin artırıldığı oranda su satış fiyatlarının da yeniden düzenlenmesi kararlaştırıldı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
135. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
90. Sayımız Çıktı
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA